Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszájvizsgálat mikor?

Méhszájvizsgálat mikor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A terhesség során mikor vizsgálnak először méhszájat?

Nem rémlik, hogy bármikor bárki mondott volna valamit a méhszájam állapotáról, a papírjaimon sem találtam infót róluk (magándokihoz is járok).

Méhszáj állapotát hogyan vizsgálják?

Kicsit megijedtem, mert tegnap éreztem hüvelyi nyilalást, elkezdtem olvasgatni és megrémítettek a méhszáj korai nyílásával kapcsolatosan olvasottak.


Köszönöm, ha megírod a tapasztalatod :)

(31+6 kismama)



ma 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Nekem kb a 20. héttől vizsgálja a doki. Kézzel, kicsit fájni szokott vagy kellemetlen. Utána felöltözhetek és jön az ultrahang.
ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél (2019) sosem vizsgálták.

Másodiknál 17hetesen vérzéssel mentem ügyeletre. 2111volt a máhszáj érték. Ennek ellenére szülésig a kutya nem nézte újra.


Én mondjuk örültem is neki.

ma 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is kb a terhesség felétől minden alkalommal vizsgálta a magándokim kézzel.
ma 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok csajok!


Nagyon köszi a válaszokat, jövőhéten megyek a dokimhoz, majd rákérdezek már erre én is :D na persze nem bánnám, ha el tudnánk kerülni a felesleges vizsgálatokat, csak nekem volt a terhesség előtt 2 kisebb nőgyógyászati műtétem, amikor tágították a méhszájat és félek, nehogy ennek “következményeként” hamarabb elkezdjen nyílni :(

Köszi mégegyszer a válaszokat! :)

ma 10:07
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem kb a 20. héttől, de a dokim kizárólag ultrahanggal nézte. Kézzel a kórházban nézték, 1-2 nappal azelőtt, mielőtt befektettek. Na, az nekem pokoli volt, egész délután görcsöltem.
ma 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer sem vizsgálták. Mivel a kiírt dátumon az nstn semmi jele sem volt a szülésnek, meg is vizsgáltak. Rohadtul fájt, le is cs*sztek, hogy szóltam érte. Egész nap görcseim voltak utána, de elmúltak másnapra. Végül indítani kellett, mert egyáltalán nem nyílt ki.
ma 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Örülök, hogy megláttam ezt a kérdést, ugyanis lassan 39 hetesen még egyszer sem nézték, pedig úgy tudtam 36.héttől szokták figyelni, én meg itt aggodalmaskodom, hogy vajon miért nem?
ma 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden terhesgondozáson nézte a doki UH-n a kezdetektől. (Állami) Kézzel szerencsére nem vizsgálta.

Amikor bekerültem a kórházba szülni és első alkalommal megvizsgálták, azt hittem lerúgom a dokit annyira fájt 😆

ma 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1x sem volt. Csak a terhesség megállapításakor. Magán doki volt 2015-ben.
ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!