Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet kezdeni az első...

Mit lehet kezdeni az első trimeszterben ezzel az ólmos fáradtsággal?

Figyelt kérdés

7 hetes vagyok,de mikor még nem is tudtam,hogy terhes vagyok,már akkor jött ez a fáradtság.

Mostmár ott tartok,hogy az itthoni dolgokat is alig tudom megcsinálni,nagyrészt pihenek,alszok.

Egy nagyobb takarítás esélytelen,még a mosogatás után is alszok egyet mielőtt elkezdek főzni.

Meddig tart ez?

Egyáltalán normális?

Bűntudatot érzek,mert kívülről olyan lehet,mintha lusta lennék,pedig tényleg azt érzem, hogy össze tudnék esni a fáradtságtól akkor is ha nem csinálok semmit...


tegnap 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Vashiány? Magnéziumhiány? Azért az, hogy ilyen szinten fáradt vagy, nem tudom, hogy normalis-e. Én is az voltam, de azért messze nem ennyire.
tegnap 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én fáradt voltam, de mentem dolgozni, ott muszáj volt ébren lenni, így. Aztán délután otthon aludtam.


11. hét környékéig tartott. 12. héten már újra energikus voltam.

tegnap 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat. semmit. En volt, hogy emiatt mentem el 1 hetig tappenzre, olyan faradt voltam (es szedultem) hogy felkelni nem tudtam. De aztan elmult, ugy a 12. het kornyekere. Az eletemert kuzdottem a munkahelyemen, hazamentem es kb 6 oratol aludtam masnap reggelig. Persze neha felkeltem, pisilni, enni, de vissza is aludtam :D


Laborom rendben volt, elso trimeszterben egyebkent is kell menni.

tegnap 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Magnéziumot szedek,vashiányos az előző terhességnél is csak a végén voltam,de majd kiderül a vérvételen.

Remélem hamar túlleszek rajta, pár hétig mèg elpihengetek akkor

tegnap 12:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtehed, akkor aludj.

Ha nem, akkor éld túl :)


Az első két terhességem nekem is így indult.

Dolgoztam, délután 5-re vagy 6-ra értem haza, lefürödtem, váltottam két szót a férjemmel, majd mentem aludni. Este 7-től reggel 6-ig aludtam. Aztán irány a munka.

Hétvégén egész napokat képes voltam aludni.


Ha volt egy jobb időszakom, akkor rendeztem a háztartást, igyekeztem főzni valamit, mert a mormota időszakomban a férjem vitte a háztartást.

Kb 3-4 hétig tartott mindkétszer.


Kicsit féltem, hogy most, hogy már itt a kisfiam, hogy fogom viselni a harmadik terhességem mormota időszakát. (Az első baba sajnos elment)

De szerencsére annyira lekötött napközben, hogy csak akkor tört rám a fáradság, amikor hazajött a férjem és átvette a gyereket.


Napközben vagy aludtam a kisfiammal, vagy akkor amikor az apukája elvitte sétálni.


Kitartást.

tegnap 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nekem végig kitartott, pedig nem volt semmi hiányom. Cserébe az első trimeszterben ez volt az összes tünetem.
tegnap 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz vele kezdeni és amúgy teljesen normális ez az állapot. Nekem mindkét alkalommal az első trimeszerben szinte végig tartott. A munkahelyemen az éjszakai 10-12 óra alvás után is olyan álmos voltam egész nap, hogy sírni tudtam volna . 6 után hazaértem, és aludtam reggelig. Második gyereknél letudtam a kötelezőket, a nagytesó vacsorázott, fürdött, 9kor mentem én is aludni miután elaludt. Teljes mértékben használhatatlan voltam, hétvégén ha már fel kellett kelnem és egy egyszerű kaját megfőznöm, olyan fáradtság jött rám, hogy mentem vissza aludni. Mindezt megspékelve olyan hangulati ingadozásokkal, hogy szegény férjem néha azt hitte, nem akarom a babát igazán, nem tudta miért sírok állandóan.

Fel a fejjel, el fog múlni 😉 utána jön az energikus, boldog időszak és addig tart, amíg bírsz mozogni 😀

tegnap 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mindkét terhességemnél volt ez az extrém fáradtság. Elsőnél jó volt mert legalább napközben tudtam pihenni néha home office mellett. Azonban másodiknál itt van a pici, őt meg nem tudom félrerakni. Úgyhogy csak túléltem :D nekem kb 7. Héten kezdődött és 11-12. Hétig tartott. Cserébe most a másodikkal második trimeszterben néha néha rámtör bár nem olyan extrémen, mint az elsőnél.
tegnap 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat pihenni/aludni.
tegnap 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem alatt csak hírből hallottam hogy van ilyen, el se akartam hinni.

Na a másodikkal az első trimeszterben mikor hazaértem a munkából másnap reggelig aludtam.

A nagyobb lányom akkor 5 éves volt, anyósom volt vele mert szó szerint délután 5-töl másnap reggelig aludtam az első pár hétben

tegnap 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!