Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron mellékhatásai? E...

Progeszteron mellékhatásai? Ez normális?

Figyelt kérdés
Korábban az utrogestan 100mg szedtem. De az orvos legutóbb már progeszteron exeltist 200mg irt fel. Az előzőtől is szédültem, viszont az utóbbitól sokkal rosszabbul vagyok, szédülök, lever a víz, felmegy a pulzusom tőle szóval muszáj lefeküdjek. Másnál is előjöttek esetleg mellékhatások a szedése mellett? Kicsit ijesztő. Gondolom nagyobb dózist viszek be vele egyszerre és így reagál a szervezetem. Mit tegyek ne vegyem be? Holnap megyek orvoshoz ha addig nem veszem be az esti, és a reggeli adagot lehet baja a babának?
ma 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hany hetes vagy ?

12. hét előtt ne , ne hagyd abba mert elvetélhetsz ha hirtelen abbahagyod, De gondolom ezt mondták. 12. hét után meg már eleve nem kell szedni mert termeli a placenta.

ma 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
8hetes vagyok. Nekem egyszer azt tanácsolta a doki, akkor is ilyen rosszul voltam tőle. Hogy hagyjam abba. Nem is értettem hogy miért mondja hogy hagyjam abba egyik pillanatról a másikra. Az előző terhességemnél történt ez de nem is maradt meg sajnos. Nem is fejlődött . Viszont egyre erősebbek a tüneteim ettől a gyógyszertől a szívem is beszúrt tőle és megijedtem rendesen. De abbahagyni nem merem holnap megyek másik dokihoz hátha ő jobban odafigyel
ma 18:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmikepp ne hagyd abba.

A szivednek - valoszinu a tobbi mellekhatasnak is semmi koze nincs a gyogyszerehez, inkabb psziches, vagy a terhesseg okozza. Progeszteron alapesetben van a szervezetunkben -a tiedben is, csak neha nem eleg, es potlas kell. Ami eleve van a szervezetunkben, az nem okoz ilyen tuneteket. Vagy valami benne levo kisero anyagra vagy erzekeny, vagy bekepzeled.

Lenyeg, ne hagyd abba.

ma 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyezd fel hüvelybe. Úgy kevesebb mellékhatása van és jobban fel is szívódik. Ezt szokták javasolni azoknak akik rosszul vannak tőle. Ezzel nem árthatsz, de hátha kevésbé visel meg. Holnap meg majd beszélsz a dokival. Alapvetően én sem gondolnám, hogy ez okozná, hányingert és álmosságot azt tud, de terhesen amúgy is az a normális, ha sok van a progiból. Abbahagyni nem szabad, mert a hirtelen szintleesés vetélést okozhat, pláne, ha oka van amiért szedned kell.


Kitartás.

ma 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha akarod ezt a gyereket, akkor ne hagyd abba. #4 jól mondja, próbáld meg hüvelyben. Csodát ne várj, de egy próbát megér. A többit majd az orvos megmondja.
ma 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Abba ne hagyd. Az a nyolcadik heti abbahagyás.se volt okos dolog szerintem. Persze nem csodaszer, de mi van, ha pont ezen múlik. Nem mindegyik fajtát lehet hüvelyben is használni, nekem is ugyanezt kellett szednem, ha jól emlékszem kifejezetten rá is volt írva, hogy csak szájon át szedhető.

A szívverés, szúrás szinte biztos hogy nem ettől van. Azért menj el orvoshoz persze.

ma 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor lehet hüvelyben is alkalmazni ezt a fajta progeszteront? Mert akkor ma este úgy alkalmazom. A dobozára az van ráírva hogy szájon keresztül alkalmazható. Nem tudtam hogy lehet így is.
ma 19:32
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező legyél már Ilyen tehetetlen, Úgy csináld ahogy rá van írva hogy akarsz igy gyereket nevelni
ma 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezeket a rossz indulatú megjegyzéseket nem lehetne mellőzni? Tettem fel egy kérdést. A kérdésem az volt hogy másnál is fordult-e már elő hasonló mellékhatás. Valószínűleg nem én találtam ki és nem én beszélem be mert semmi bajom ,csak miután beszedem 1-1,5 órával jelentkezik. Többen is írták hogy hüvelyi úton használjam holott rá van írva hogy szájon át szedhető. De ha úgy kevesebb a mellékhatás és aki használta így és működött is nyilván akkor kipróbálnám így. Szerintem majd nem te fogod megmondani ismeretlenül hogy hogy neveljek gyereket nem ismerjük egymást akkor mi jogon szólsz le bárkit is?
ma 19:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg az van ráírva. Én is azt szedtem, én szájon át, mert nekem nem volt tőle komoly bajom.

De sokan használják hüvelyben orvosi javallatra, rosszullétek miatt. Szóval valóban az van ráírva, magamtól én se merném, de csak nem olyan hülyék az orvosok, hogy az ajánlanák, ha nem lehetne úgy.

#5

ma 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!