Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek hogy kezdődött a toxémia...

Kinek hogy kezdődött a toxémia terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Mérem a vérnyomásom már 2 hete és tegnap úgy keltem hogy fájt a fejem magasabb is volt sz átlagnál 125/78 aztán méregettem egésznap volt 130 egyszer pedig 140/86 . Estére viszont jó lett ma reggel ismét 130/74

Szerintetek? Nagyon félek sajnos


ma 07:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 30 hetesen kezdődött a magas vérnyomás, 156/100-at mért a védőnő. Utána egy nap 4-szer kellett mérnem és írnom. Nem volt nagyon vészes, átlagban 140 körül volt. Behivott az orvos, megvizsgált, szerencsére a babával minden rendben volt. El kellett kezdenem dopegytet szedni. Aztán 36. héttől, gyógyszer ellenére se ment már 140 alá, így megduplázták az adagot. 2 hetente kellett vizeletgyűjtést csinálnom. 38 hetesen már jelen volt a fehérje is a vizeletben, illetve elkedett csökkenni a trombocita számom, így 38+5-nél indítottak.

Ne félj, figyeld a vérnyomásod, ha úgy van, szólj az orvosnak. Ha kezelve vagy, kontroll alatt vagy, nem lesz baj. ❤️

ma 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az még határeset, menj el dokihoz, írjon gyógyszert. Fehérjét a vizeletben tudsz nézetni még.

Nekem magasvérnyomásom van, ami korán kezdődött, a 17. héten, toxémiám még nincs. 140/90re ugrott a vérnyomásom egyik napról a másikra, illetve mértem 150et is néhányszor. Persze mentem orvoshoz rögtön, dopegytet kaptam én is, azzal most 120-130 körül van, azt mondták hogy az oké, több orvost (nőgyógyász, kardiológus, endokrinközpont) is kérdeztem, ha emelkedik, akkor növelni kell az adagot, 140 fölött komolyan oda kell figyelni. Vízesedés, fehérje a vizeletben még nincs nálam.

A lényeg, hogy lásson orvos.

ma 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
(Mármint endokrinológust kérdeztem)
ma 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ilyenkor akárhányszor méretek mindig magas folyamatosan?
ma 07:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem szedtem gyógyszert, akkor igen, magas volt ahányszor csak mértem, mivel az alap érték is magas volt. Most változó, komolyabb mozgás, frontok emelik, pihenés, gyógyszer bevétel után alacsonyabb, de a határon belül van mindig, azt mondták, az úgy rendben van.
ma 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak mert most mértem nemrég és 118/63
ma 09:19
 7/11 anonim válasza:
Kedves kérdező! Hány hetes terhes vagy?
ma 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
21
ma 10:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmi. "Ma reggel ismét 130." És? 140 fölött nem lehet. Nekem nőgyógyásznál rendszeresen magas volt (értsd, közel 160), amíg meg nem nézte a gyereket és el nem jutott az agyamig, hogy rendben van. Mindig 3x kellett mérnie, amíg nem éreztem rendesen. Nem voltam toxémiás, pedig annyira vizesedtem is, hogy a 4 számmal nagyobb papucsba se ment bele a lábam. A terhesség végén már szinte mindig 130-140között volt.

Neked még 140 is egyetlen egyszer volt, fölötte meg soha. Ez simán lehet stressztől, például, mert felidegesítetted magad azzal, hogy biztos toxémiás vagy...

Ha megnyugtat, mérd naponta 3x, de egyelőre semmi bajod.

ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel az értékekkel nem kell aggódnod, semmi bajotok nincs. Ha felmegy 140/90 fölé, és tartósan úgy marad, (=következő mérésnél, nem öt perc, hanem mondjuk egy óra múlva, miután megnyugodtál, kicsit pihentél) is annyi, na akkor kell elballagni az orvoshoz, és ír fel gyógyszert. De pánikolni felesleges.
ma 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!