Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még van időm, de normális...

Még van időm, de normális hogy vacillálok? Második babával vagyok 24 hetes. Első császárral jött világra.

Figyelt kérdés

Ma beszéltünk a dokimmal, mondta hogy ha úgy alakul, megpróbálhatom a természetes szülést. A két szülés közt 17 hónap lesz, azaz tavaly októberben született a lányom és februárra vagyok most kiírva.

A császárt már tudom milyen, nem félek tőle, tudom mire számíthatok. A hüvelyi szülésnél nem tudom, és kicsit megrémített amit interneten láttam (videókat).


2010. nov. 2. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem ne nézz ilyen videókat. Sokan túlélték már a természetes szülést. Úgyhogy nosza neki!:)
2010. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!


nekem igaz csak egy gyermekem van, de őt rendesen, természetesen szültem. Az a baj, hogy ilyen videókat nézel. Nem szabad, sőt a riogatásokra sem szabad hallgatni. Nekem komplikációmentes szülésem volt. 8 órát vajúdtam, (de eleve 5 perces fájásokkal) és kettő vagy három nyomásra meg is lett a fiam. Én a következőnél sem csinálnám másképp. A természetes szülésnél hamarabb gyógyulsz, ráadásul kell a gyereknek is ez az ún. stressz, amíg átjön a szülőcsatornán. Ne nézz ilyen jellegű dolgokat és ne is olvass, mert csak feleslegesen paráztatod magad. Minden rendben lesz. Szép és természetes szülést kívánok neked!

2010. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát nem is fogok többet ilyet nézni! Aztán meglátjuk. Minden persze attól függ hogy milyen lesz a hegem, és a dokim akkor engedni fogja-e (azaz minden rendben lesz).
2010. nov. 2. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Fájásaid voltak? Nekem csak a kitolás marad el, úgy lett császár. A kitolás meg van max. fél óra alatt, a vajúdás után már nem sok idő.
2010. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem tök normális. Én kicsit hasonló helyzetben vagyok, 12 hetes vagyok, tavaly szeptemberben született meg a fiam császárral (elfolyt a magzatvíz, de a méhszáj még csak fel sem puhult 10 óra biztatás, kézi próbálkozás, gélezés, oxitocin után, egy fájást sem sikerült kiszedni belőlem). Ezért eljött az idő, császározni kellett. Most pedig elve nagyobb esélyt mond a doki a császárnak, pláne hogy mellső fali lepényem van (azt mondja, a lepénynek a végére már szép súlya lesz és pont a heget nyomja majd), de ha minden megy a maga útján, ő nem avatkozik bele (tehát nem ír ki eleve császárra). Szeretnék természetes úton szülni, biztos az is nagyon nehéz, ahogy a császár is, de mégiscsak más élmény. Ugyanakkor kicsit rémisztő is. Megértelek és remélem úgy alakul majd minden, ahogy szeretnéd.
2010. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetes úton született meg február 23-án. Minden rendben ment, bár elég kemény volt. :)
2011. júl. 5. 22:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Gratula utólag is!!!
2011. júl. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!