Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék egy kis segítséget...

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Béta HCG - 3480,71 IU/L lett nekem.

Kicsit össze zavarodtam, mert 5,00 IU/L referencia tartomány.

Tudtok ebben nekem segíteni, h ez terhesség e és ha igen akkor hányadik hét.

Köszönöm.


aug. 26. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Igen, terhesség. És a hetet a hcg alapján nem lehet megmondani.
aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez terhesség, de a hetet nem lehet pontosan belőni ennyiből.

A ref. tartomány szerintem ebben az esetben azt jelenti, hogy 5-ös érték alatt terhesség nélkül, normál esetben is lehet a hcg (mivel az egy egészséges, nem terhes női szervezetben is ritkán 0).

A terhességi hetet pedig az utolsó menstruáció első hetétől számolják, ha esetleg rendszertelen ciklus miatt ez nagyon eltérne a valós időtől, akkor legkésőbb a 12. heti genetikai UH-on korrigálják.

aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*utolsó menstruáció elsó napjától, bocsi
aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
A referencia tartománynál volt egy ilyen kacsacsőr. Tudod, mint elsőben matek órán. Azt jelenti, 5 FÖLÖTT terhesség.
aug. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát terhességi hetet ugyan nem lehet belőni, de azért nagyjából, 4-5hét közé lehet tenni. Tehát kb max 1 hete késik. De van akinek 2 nap késésnél is ekkora... én alacsonyabb értékekkel szoktam rendelkezni, egy hét késésnél még 1000 alatt voltam. Másik pedig már 4000 felett szoktak.


Szóval az tuti, hogy elindult a terhességed, de, hogy mi lesz belőle, az majd uh-n kiderül.

aug. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Igazából most kicsit tanácstalan vagyok mert nem szép szóval nem várt baba. Így nem igen vagyok felkészülve a helyzetre és nem tudom hogyan döntsek sajnos. A párom mellettem áll 100%ban. De nem tudom mi lenne a jó döntés.
aug. 27. 10:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt nektek kell átbeszélni. Kívanom, hogy úgy alakuljon, ahogy szeretnétek.
aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!