Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisfiam megkapta a bárányhimlő...

Kisfiam megkapta a bárányhimlő elleni védőoltást. Elkaphatom tőle?

Figyelt kérdés

13.5 hetes terhes vagyok és kisfiam ma kapta meg a bárányhimlő elleni védőoltást. Én elkaphatom tőle? Nem tudom voltam e bárányhimlős. Hivatalosan nem, de voltam kiskoromban bárányhimlősök között és nem jött ki semmi. Elvileg anyumnak azt mondta a gyerekdoki anno hogy valószínűleg elkaptam csak nem jött ki rajtam.

Elkaphaton tőle? Második trimeszterben sok bajt tud okozni, ha elkapnám?



aug. 6. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Mit?

Az oltast?

aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem az oltást, hanem a bárányhimlőt. Elvileg gyengített vírust tartalmaz, ha jól tudom. Tehát el tudnám kapni, csak nem tudom lehetséges e :D
aug. 6. 09:55
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Istenem ne legyél ennyire paramami.
aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok paramami csak érdeklődöm, hogy elkaphatom e tőle, ha még nem voltam bárányhimlős. Azért ha fejlődési rendellenességeket okozhat akkor jobb tudni.
aug. 6. 10:01
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha ez így működne akkor nyilván beadták volna úgy is hogy tudják hogy te elkapod és még gondot is okozhat a terhességed közben...


Csak egy picit gondolkodj.. Akinek beadják szerinted nem kapja el? De erről szól ez a fajta oltás. Elkapja csak épp egy legyengített (módosított) vírust ami egyébként nem tud tovább fertőzni és egészséges emberekben ritkán okoz tűneteket. Így a szervezeted "megtanul" védekezni az ilyen fajta vírus ellen. Ha tudna is fertőzni akkor gyakorlatilag csak olyan lenne mintha megkaptad volna az oltást ergó semmi bajod nem lenne.

aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem kaphatod el. Gondolj bele. Ő megkapja a gyengített vírust, amitől még ő sem lesz beteg, akkor te hogy lennél? A gyengített vírus egyébként gyakorlatilag halott vírust jelent (jelentsen ez bármit is egy vírus esetén), és csak arra szolgál, hogy az immunrendszer találkozzon ezzel a fehérjével, és gyártson antitesteket, amiket el tesz későbbre. Egyébként ha általába véve félsz a bárámhímlőtől, szerintem felnőttek is beoltathatják magukat, javaslom neked.
aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Aaaa....értem. a gyengített vírusnál azt hittem hogy élő vírus csak valahogy le van gyengítve. Akkor gyakorlatilag ha rajta jön is ki valamilyen tünet pl pötty, akkor attól sem kell tartanom, ha jól értem. Köszönöm a válaszokat!

Mióta gyerekem van esküszöm butább lettem, de terhesen még rosszabb :D

aug. 6. 10:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pötty biztosan nem fog kijönni rajra. A tűnet alatt itt maximum enyhe lázat, szédülést / hányingert stb kell érteni. A test természetes védekező reakciói konkrétan bárányhimlős nem lesz tőle, de mint írtam ez is ritkán fordul elő ennél az oltásnál.
aug. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Kíváncsi vagyok, hogy viseli. Eddig bexsero volt amit megérzett. Ott 1 nap lábfájás meg bágyadtság volt a tünet.
aug. 6. 10:26
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Terheseket is oltanak bárányhimlő ellen. Pl. ha nem estél át rajta, és az idősebb gyerek ovijaban terjed a himlő.. Akkor ajánlott gyorsan beoltatni magad, hogy ne kapd el, pont lehetséges rizikók miatt, amik a terhesegez/ babát veszélyeztetnék.
aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!