Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg minden terhesség más?

Tényleg minden terhesség más?

Figyelt kérdés
Tényleg minden terhesség más még ugyan annál az embernèl is? 4 hetes terhes vagyok, most lett pozi tesztem. Van már egy kisfiam. De egyáltalán nem ugyan azok a tüneteim. Fiammal már ilyenkor mindjárt megjön érzés volt, és feszültek a melleim. Most semmi ilysmi. Viszont émelygek napok óta és megy kicsit a hasam is. Szerintetek gond lehet a babával hogy nincs mindjárt megjön érzés? Izgulok nagyon. Veletek volt így, hogy két terhességetek már az elején ennyire más volt?
júl. 26. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a két gyerekkel ugyanazok a tüneteim voltak

Hányinger, néha hányás, mellfajdalom, ételtol való undor...

Lányom van és fiam.

A megjön érzés egyiknél sem volt.

júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első terhességemnél majd' leszakadtak a melleim, menni alig tudtam, plusz folyamatosan szúrkált, nyilallott, húzódott a hasam/méhem/petefészkem környéke. Akkor még eszembe sem jutott, hogy terhes vagyok, de napokig panaszkodtam az irodatársaknak, pedig nem szokásom... Ez sajnos missed ab lett később.

A kisfiammal meg volt egy kis mellfájdalom, de sokkal enyhébb, mint az elsőnél, meg egy minimális szúrkálás néha, de semmi több. Folyamatosan azon paráztam, hogy ő is el fog menni, mert a másikhoz képest szinte semmit nem éreztem, mégis itt volt minden rendben :)

És nekem még hányinger meg émelygés egyáltalán nem is volt, aki arra is hajlamos, ott még szélesebb skálán mozoghatnak a tünetek :)

júl. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg. 3 terhességem volt, teljesen különböző tünetekkel, amelyekből 2 baba született, egy fiú és egy lány. Ne stresszeld túl, nem a tünetektől vagy azok hiányától függ, egészséges-e a terhesség. Ha esetleg nem lenne az sem tudsz mit csinálni sajnos, ellenben végigidegeskedtél pár hetet feleslegesen.
júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel mintha terhes se lettem volna a másodikkal meg minden bajom volt, szörnyű volt.
júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiammal az első trimeszterben csak émelyegtem, szagundorom volt, aluszékony voltam.


Csak a sültkrumplit, kólát és a szalámis pizzát szerettem és iszonyatosan vágyódtam a rozéfröccs után. Persze nem ittam, csak bele bele nyaltam a férjem fröccsébe ha éppen azt szörpögött.


A második trimesztertől a hányás naponta 5-6 alkalommal, nagyon durva szagundor, migrén, punnyadság, hasmenés volt a jellemző a harmadik trimeszter közepéig.


Most a kislányomat várom. Az ötödik héttől hánytam a 19. hétig. Szagundorom nem volt, émelyegni alig émelyegtem.


Állandóan fagyit ennék, pedig nem is szeretem a fagyit, a sós ételek nem esnek jól, csak a fantát és a frissen facsart narancslevet kívánom. Migrénem eddig nem volt.


És megveszek a meggyes, alkoholmentes radlerért, pedig nem szeretem a meggyes sört :D

júl. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4.babát várom.


Valóban más volt mind.


A legelső tünetek egyeztek mindnél:

Állandó pisilési inger és heves szívdobogás.


A mindjárt megjön érzés a 3.nál és most a negyeiknél volt, másik kettőnél nem rémlik.


Melleim kb szétdurrantak az elsőnél, a másodiknál és most.

A harmadiknál ez abszolút elmaradt.


Elsővel végig hánytam, 2. és 3. talán 2-3 alkalom.

Most 2x, de úgy, hogy az elején semmi, hanem 19 és 20 hetesen.

(Vasárnap leszek 21 hetes.)


Elsőnél gyümölcsöt és sajtot kívántam folyton. 2.nál kaukázusi kefírt, harmadiknál Snickers csokit.

Most mindent, de leginkább szemét kaját... 🥴


3 lányom van, most fiút várok.

júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is most lett pozitív tesztem.Már 4 gyermekem van és ez a 4 terhesség semmi féle negatív tüntettel nem járt.Na de most...Azon a napon mikor meg kellett volna jönnie már hánytam előtte 2 nappal pedig álomkóros lettem.
júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van és mindenféle kombináció kijött a tünetekből. Volt tünet, amelyik 2-nél is előjött, volt amelyik csak 1-nél.

De a végét is teljesen máshogy éltem meg mindhárom terhességnél.

júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!