Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyira rosszul vagyok a...

Annyira rosszul vagyok a terhesség 7-dik hetében, hogy nem tudok menni dolgozni, de nem szeretném, hogy a főnököm hamarabb tudja a terhességem, mint a hozzátartozóim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerettem volna megvárni a 12-dik hetet a nagy bejelentéssel, de annyira megvisel a terhesség, hogy muszáj táppénzre jönnöm, ráadásul van egy 5mm hematómám, ami miatt külön pihenésre ítélt az orvos.

Szeretném, (egyértelműen) a családommal megosztani az örömhírt, de milyen indokkal veszek ki akár 1-2-3 hét táppénzt?

A főnököm megbízhatatlan, a legutóbbi kismama kérte a diszkréciót, erre 2-3 nap alatt elfecsegte a kollégáknak, így neki egyébként is csak a többi munkatársaimmal együtt szerettem volna elmondani.

Kis helyen dolgozom, ha hiányzom mások túlóráznak miattam. Ez is nehezíti a dolgot.

Ti elmondanátok a családnak (nem megvárva a 12-dik hetet )és aztán őszintén erre hivatkozva már nyugodtabb szívvel itthon maradni tp-n?

Köszi, ha válasszolsz!



júl. 22. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell tudnia mi miatt vagy táppénzen.

Gondolom látták akkor hogy nem vagy a toppon.

Írasd ki magad a háziorvossal és mond azt hogy tudőgyulladásod van. Azzal egy két hetet ki tudsz bekkelni

júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Annyira sajnálom :( Szerintem egy ilyen főnöknek semmi köze hozzá, menj el táppénzre akár 3 hétre, nem kell indokolnod, ez csakis rád tartozik.


Nekem olyan klassz főnököm van, hogy vele beszéltem meg, hogy tervezzük, és ő lesz az első akinek szólok, hogy megjelenik a két csík csak azért, hogy tudjunk tervezni a jövőt illetően.

júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Én covidos voltam mikor megtudtam (2020), így elmentem táppénzre 3 hétre.. utána visszamentem dolgozni, de csak két hétre, hogy rendezzen a dolgaim. Utána elmondtam, hogy mi a helyzet és táppénz. A családnak csak a genetikai eredménye után mondtam el, mikor már a nemét is tudtuk. :)
júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenéses hányós vírussal egy hetet máris otthon tudsz lenni. Aztán hátha kicsit jobban leszel. Bemész utána 1-2 napot. Majd valami másra hivatkozva megint haza. Én se mondanám el így hamarabb. Egyébként a sorszámot csak szimplán ponttal jelöld. 😊 Nem 12-dik hét hanem 12. hét.
júl. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4/4 : a sorszámot illetően úgy tanultam gyerekként, hogy mind a kettő helyes, de most utána nézve ez az írásmód, amit használtam, úgy a 60-as években elavult, pedig nem vagyok valami öreg. 🤣

Köszi a helyesbítést, nem is értem miért így írtam.

És a segítő választ is még egyszer köszönöm!

júl. 22. 19:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hétig voltam beteg most pár hete torokgyulladással, ami nem akart elmúlni. 2-3 hét táppénzt szerintem nem kell magyarázni. Kiírt az orvos, beteg vagy és kész.
júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Hányás, hasmenéssel írasd ki magad, azzal nyersz egy kis időt! Szabit nem tudsz kivenni pár napot?
júl. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem értettem soha ezt a 12.hétig titkoljuk a család elől dolgot. Miért titok,hogy ott a kisbaba? 3 hónap után is lehet gond. Elmondtuk már 5 hetesen igen. Folyamatosan vetélésgyanús voltam, 4 hónapig véreztem, kórház stb. De jólesett a családom támogatása. Jobban fájt volna,ha elmegy a kisbaba és utána random kérdezik nem tudván az előzményeket :na mikor lesz baba és hasonlók.
júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!