Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mentálisan valami nem okés...

Mentálisan valami nem okés nálam, hogyan lehetnék kicsit hálásabb?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nem tudom mi történik velem de valahogy észhez kellene térnem. Folyton cseszegetem a férjem, mert úgy érzem nem vesz semmit a gyereknek, és minden ami már van azt én vettem, én rendeltem, ha rajta múlna semmink nem lenne és annyira lassan halad a lakásban lévő dolgokkal is,hogy eszméletlen. Szerinte túl reagálom, én tudom mi kell a babának ezért ő úgyse tudta volna mit vegyen. Rengeteg pénz ment el most a bababútorra, ruhákra, kellékekre stb és még azért jó pár dolog van ami hiányzik, de hátravan még 3 hónap. Úgy érzem nem tudom megbecsülni ami van, hogy más gyerekek milyen körülmények közé születnek és az enyém ahhoz képest milyen helyre jön majd haza. A saját életem sem tudom eléggé értékelni,hogy mennyi mindenünk van, csak arra fókuszálok ami még hiányzik. Állandóan agyalok és stresszelek és mindent rögtön szeretnék. A párom kicsit már ki van rám, két munkahelyen dolgozik de sajnos voltak rossz anyagi döntései házasság előtt aminek még érezzük a hatását.. Kicsit parázom azon is,hogy szeptembertől táppénzre kell mennem az utolsó két hónapra és így még kevesebb lesz amit megkapom pénzt. Mit tehetnék,hogy nyugodtabban legyek? Kérlek ne gyertek azzal,hogy miért nem vártam a babával, a terhességem orvosi segítséggel jött létre és ez az egy gyerekünk lesz csak..

júl. 22. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Keress egy pszichológust nyugodtan vagy valami szülésfelkészítő ami nyugisabb és lehet beszélgetni a másikkal ezek általábban irányított beszélgetések és kicsit helyre pakolja az ember lelkét. Ezen kívűl probálj kicsit lelazulni ezek az utolsó hónapjaid igy “egyedül” élvezd ki.
júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg csak 6 honapos terhes vagy. Akkor nekunk meg a fele holmi nem volt meg.😀

Most leptem be az utolso honapba, egy ket aprosag hianyzik, de mar nem idegesitem magam rajta, a fontosabb kellekek megvannak.

En decemberben mentem tappenzre, mi is keves penzbol, de megvagyunk.


Ne cseszd el a hazassagodat a sarkanykodassal, probalj lazitani. Az idegeskedes art neked, a babanak, a hazassagotoknak is.

júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg a fészekrakó ösztön. Második gyerekkel én már pontosan tudtam, hogy mi minden tutifixen nem fog kelleni, mert fölösleges, mégis úgy éreztem egyfolytában, hogy VENNEM KELL ennek a gyereknek dolgokat, különben milyen anya vagyok.

Szülés óta meg nem győzöm szelektálni. El fog múlni.

Addig is, beszélj a férjeddel, hogyha úgy nyugodtabb vagy, adjon pénzt a gyerekcuccokra, de hidd el, ő nem azért nem lapozgatja a H&M katalógust, mert meztelenül akarja hazahozni, hanem nem igazán hozza lázba. Ha én elküldöm a férjem, hogy vegyen 3 pólót a gyereknek x méretben, akkor hoz 3 tökegyforma pólót x méretben, még akkor is, ha sok más minta is cuki. Nem izgatja.

Szóval ez nem a baba ellen szól, a férfiakban ez nincs meg. Adja a pénzt, vagy megveszi az első akármit, ami a keze ügyébe akad.

júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csinálj listát, pipáld ki, amik már megvannak, így látod, hogy szép lassan gyűlik minden. Aztán tervezd meg, melyik hónapban mit fogsz még hozzá venni, mi az ami ráér később is pl. ha megkapod az anyaságit. Örülj minden 1-1 darabnak, hogy az már megvan.

Szülés előtt 4héttel már elmehetsz csedre, az sokkal jobban fog fizetni mint a tp.

Próbáld lazábban kezelni és ne piszkáld a férjed! A babavárásnak az örömről kellene szólnia, ne vedd el a kedvét már a baba születése előtt!

júl. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A négyes jó tippet adott. Lásd leírva is, hogy ez is megvan, meg ez is, meg ez is. De valószínű a fészekrakó indult be. Első gyereknél nálam is korán indult, most egy rosszullevős nap döbbentett rá, hogy így a 35. hétben lehet kéne kreálni ennek a kisembernek valamit, be kéne vásárolni apróságokat, mosni, kórházi táskát bepakolni, stb. Na amióta ez megérett, nem tudok leállni, pedig abszolút nem terveztem semmi pluszt, mindenünk megvan az első gyerkőc után. Már átpakoltam a fél házat, szortíroztam a babacuccokat, mindennapra csillió tennivaló van a fejemben. :D Egyik nap a babaszobát rendezgettem, másiknap a dolgozót pakolom ki, harmadik nap a konyhaszekrényeket takarítom. Én csak nevetek rajta, mert már pontosan tudom, hogyha nem érek a listám végére is mindene meglesz ennek a babának, nem az én bekattanásaimon múlik szerencsére.

Azért az anyagiakban jussatok valami konszenzusra, a többi meg tényleg olyan dolog, hogy a férfiak zömét szerintem hidegen hagyja, illetve nekik jó a legolcsóbb, legalapabb kiságy is (vagy éppen az is minek?:D), nekünk kell az ilyen színű, olyan funkciójú, pörgő-forgó-morgó lópikula, amit át sem gondolnak, amíg el nem mondod, hogy azért lenne jó a kiságy alá ágyneműtartó nálunk, mert... :) Szóval ezek miatt ne haragudj rá. A nagyobb dolgokba próbáld bevonni, ha van több tetsző, akkor válasszatok együtt stb., de alapvetően nem gondolom, hogy ez gond lenne.

Az én férjem olyan szinten van vakon, hogy ugyan napi szinten fogdossa a pelenkákat, utántölti a dobozából, ha kell, stb., de ha most elküldeném, hogy hozzon a nagyobb lánynunknak délután egy csomaggal, az első kérdése az lenne milyen márka hányas méret, mert fogalma sincs... :) Engem ezek nem zavarnak.

júl. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mentalisan nagy bajok vannak veled.

Nemis a ferjed dolga venni a gyereknek ruhát pakloni jobbra balra, akkor a tobbi kifogasaid, hat csesztesd a semmiért. Megy el az eszetek vagy mi?

aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!