Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges az epepangás...

Lehetséges az epepangás hamarabb is? A 16.-ik hét körül?

Figyelt kérdés
Most másodszor vagyok terhes, az első terhességemnél a 31.-ik hétben fogtak bennt kórházban ez végett, ott olyan 1-2 héttel korábban kezdett viszketni a talpam, tenyerem, karom stb, illetve ott már figyelve voltak a májértékek, csak nehezen vettek komolyan. Most 16+3 terhes vagyok, és két napja érzem a tenyerem és a talpaim. Nem vészesen, de előzőnél se véresre valartam azért mire benntfogtak. Kellemetlen volt és gyakori az igaz. Tudom hogy nem törvényszerű, hogy most is legyen epepangásom, csak szimplán megijedtem. Most azért nagyon korán lenne még. Valakinek vannak tapasztalatai esetleg? Hány terhességből hánynál volt epepangás, illetve mikor kezdődött? Lehet e ilyen korán?

jún. 25. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, de lehetséges. Nézess epesav szintet.
jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ez lenne a terv, csak az a baj, hogy a dokim most megy szabira két hétre. Természetesen van aki helyettesíti, de nem ismerjük egymást, és csak vészhelyzetben lehet oda telefonálni elsősorban. A ginekológusomhoz meg két hét múlva megyek. És ő a legutolsó aki levenné rá a vért. Az előzőnél is csak annyit mondott a rossz eredményre, hogy ezzel ő nem tud mit csinálni, és kész. Aztán hánytam migréntől, bementem a kórházba hogy adjanak valamit a hányásra, és bennt is fogtak ezzel. Ez volt az egy “szerencsém” úgymond. Aztán nézegettem magán labort itt nálunk, de olyan csomag van, hogy antibébinél nézi az értékeket, hogy nem e emelkednek. Ott is van amiket nekem néztek akkor, ez az s ast, s alt, s alp. Ezek voltak emelkedve. Érdemes lenne megcsináltatnom? 31€ a vérvétel. Nem akarom hogy gond legyen, de pánikolni sem akarok feleslegesen.
jún. 25. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy nem Magyarországon élsz.....

Nem májenzimeket kell nézni (vagy azt is lehet, de nem az a diagnosztikus értékű), hanem epesav szintet. Németül talán Gallensäure. Ha aggódnék, biztos megnézetném, 30 eurót megérne a nyugalmam. De amúgy 2 hét nem oszt nem szoroz a kimenetel szempontjából, mert a kezelés úgy is csak tüneti, a fokozott terhességi kockázatot nem csökkenti.

jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szlovákiában. S GMT, Koagulació, FBG, D Dimer, PT INR, APTT R. Ezeket nézi még az a vérvétel. Akkor ez felesleges? Igazából szerintem fontos a kezelés. Kaptam rá gyógyszereket, amik aztán lejjebb vitték az értékeket: máskülömben meg kellett volna szülnöm. Csak úgy engedtek haza, hogy javultak az értékek.
jún. 25. 22:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ezek feleslegesek, semmi köze ahhoz, amit nézni szeretnél.


És a kimenetel szempontjából a terhesség alatti legmagasabb epesavszint számít.

Az ursofalk a tüneteken javít, a méhen belüli elhalás gyakoriságán nem. A terminálás időpontját is az határozza meg, mennyi a max epesavszint.

De mindegy, nem szándékozom erről vitát nyitni, a kérdésre válaszoltam.

jún. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!