Epepangás sos?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 hetes terhes vagyok, két napja test szerte viszketek.. ma elmentem sos egy epesav szint mérésre, amire terhesség esetén ehgyomorra kell érkezni.

Én előtte ettem két órával.

Az eredményem 17,90 umol/L.

Akinek epepangása volt annak milyen értékei voltak?

Nagyon aggódom.



2023. okt. 31. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
19-ig normális, szóval nincs epepangásod.
2023. okt. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És nem, nem kell éhgyomorra végezni.
2023. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, elírtam mert tudom, hogy nem kell éhgyomor, sőt kifejezetten ennem kellett volna előtte állítólag.

Ez a folyamatos viszketés aggaszt

2023. okt. 31. 21:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen és nem az epe miatt volt. Nekem mindenem IS kiszáradt terhesség alatt, végül már az arcom is hámlott folyamatosan, viszketett a bőröm. Pedig sok folyadékot fogyasztottam.

Amúgy a terhességi epepangás tünete főleg a tenyerek és a talpak viszketése.

2023. okt. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én az utolsó 2 hónapban viszkettem őrülten, borzalmas volt, mindkét hónaljamat véresre kapartam. Elküldtek epepangás miatt vizsgálatra, de nem volt az. Szoptatás után múlt csak el a viszketésem, de szülést követően már elviselhetőbb lett.
2023. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pupp-terhessegi kiütés.

30.hettol volt egész a szulesig

Szülés után megszűnt.

Olvass utána.

2023. nov. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló:

Nekem az a furcsa, hogy egyik pillanatról a másikra jött a viszketés, remélem, hogy nálam is “csak” ennyi lesz mert nagyon aggódom.

Holnap reggel megismétlem a vérvételt.

2023. nov. 1. 08:12
 8/12 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló:

Köszönöm, hogy írtál!

Nekem az egyik máj enzim értékem picit magasabb lett, nézettem külön epesav szintet is és az 17,90umol/L elvileg 19umol/L-ig jó..

Bizom a legjobbakban.

2023. nov. 1. 08:14
 9/12 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló:

Köszönöm, hogy írtál!

Utána olvastam viszont nekem abszolút nincsenek kiütéseim, csak testszerte viszketek(fejbőröm,mellem,oldalam,karom,térdhajlatom)

2023. nov. 1. 08:16
 10/12 anonim ***** válasza:

9 először nekem sem volt csak viszkettem.

A nőgyógyászom nekem is epepangasra gyanakodott

A vizsgálatokból kiderült,hogy nem az.

Aztán szépen előjöttek a kiütések.a kezemen a lábamon a hasamon és úgy viszkettek,hogy legszívesebben lenyuztam volna a boromet.

6

2023. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!