Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4-5 hetes terhes vagyok és...

4-5 hetes terhes vagyok és covidos lettem.Lehet tőle a babának baja?

Figyelt kérdés

jún. 20. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen lettem covidos. Semmi probléma nem lett belőle, egészséges kisfiam született. Annyit mondott nekem a háziorvos, hogy napi 2 rubophent szedjek be talán 1-2 hétig. Nem emlékszem már pontosan. Mert a covid gyulladást okozhat a szervezetben.

Amúgy nekem nem volt lázam, csak izomfájdalmam volt de az nagyon.

Jobbulást nektek!

jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos egyszerre teszteltem pozitívat... Szóval pont 4-5 hetes voltam. Missed ab lett a vége. Magas lázam is volt sajnos. Aztán, hogy a covid miatt vagy a korom miatt (38) vagy más ok miatt történt-e, nem fogjuk már megtudni. 3 hónapra rá ismét missed abom lett.😔 Viszont rá fél évre pozitívat teszteltem és minden rendben volt. Már fél éves.🙂 Rajta kívül van már gyerekem, de őket 30 alatt szültem.

Kívánom, hogy nálad minden rendben legyen!

jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Második válaszáról az jutott még eszembe, hogy dokim mondta hogy 38 felett már csillapítsak lázat mindenképpen, mert a terhességnek nem jó a láz (persze van akinél ez sem.okoz gondot).

jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Én is úgy jártam mint a 2- és válaszoló.

A mai napig nem derül ki persze, hogy miért lett missed ab.

A covid miatt, a magas láz miatt, vagy más miatt.

Én 29 éves voltam akkor.

Hála istennek két év múlva újra pozitív lett a tesztem, de akkor már nem lett semmi baj, egészséges kisfiam született.

jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 6-7 hetes terhesen kaptam el a covidot emlékeim szerint, de nekem alig volt tünetem, semmi láz vagy fájdalom, csak nátha és szédülés (eleinte az előbbit allergiának hittem, az utóbbit meg terhestünetnek 🙃).

Szerencsére semmi bajunk nem lett, a kisfiam egeszséges azóta is (21 hónapos), viszont előtte volt egy missed abom covid nélkül, szóval nem biztos, hogy ezek összefüggenek, remélem, hogy nálad sem okoz majd gondot, ha egyébként minden rendben a babóval.

Nekem is csak a lázra kellett figyelnem egyébként (+pont akkor barnáztam, és az előzményekre való tekintettel rohantam az ügyeletre - mentővel, mert covidosan csak úgy lehetett...)

jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pénteken lett pozitív a tesztem, szombaton covidos lettem, semmi baj nem volt. 3 éves már a lányom.
jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen idős várandósan kaptam el. Rettenetesen rosszul voltam, azt hittem meghalok. A babámnak semmi baja nem lett, 2 és fél éves már azóta, szépen fejlődött mindvégig. Ja, és én is 38 éves voltam.
jún. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam.Ha valaki terhesen el kap egy betegséget.pl covid akkor az sokkal enyhébb lefolyású tünetű lesz,mint nem terhesen.Ennek mi lehet az oka?
jún. 21. 11:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát az immunrendszer tudtommal le van gyengülve terhesen. Úgyhogy nem enyhébb a lefolyás, hanem kevésbé védekezik a szervezet, emiatt pont a szövődmények lehetnek súlyosabbak. De ezt hallottam valami videóban, már nem emlékszem mikor, úgyhogy nem tudom mennyire igaz.
jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A #9. mondja jól. Viszont a baba terhesség alatt megkapja az anyai szervezettől az ellenanyagokat, így ellenállóbb lesz a betegséggel szemben később is. (Én így olvastam).

#7.

jún. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!