Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negatív gondolatok, enyhe...

Negatív gondolatok, enyhe depresszió normális?

Figyelt kérdés
Tervezett baba, picit várni is kellett mire összejött, viszont amióta tudom hogy várandós vagyok eléggé negatív vagyok. Rosszul érzem magam, hogy nem tudok teljesen örülni a babának… Annyi aggodalom, félelem van bennem, és rátesz egy lapáttal az is, hogy még az első trimeszterben vagyok szinte egész nap gyenge vagyok fáradékony, nem úgy telnek a napok ahogy terhesség előtt. Alapjáraton pozitív személynek tartom magam, imádok kimozdulni, kirándulni, de amióta gyenge vagyok stresszel a helyzet ha ki kell tegyem a lábamat a lakásból. Lelkiismeret furdalásom van azért is mert nem várom a vizsgálatot sem, mert tudom hogy mennem kell valahova… változni fog ez? Járt már valaki így?

jún. 11. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, normalis, igen, sokan vannak igy. Majd jobb lesz.
jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Típikus első trimeszter, de ha egész terhesség alatt is ezt éreznéd is normális.

Igazából én csak a második trimeszterben éreztem igazán jól magam, egészen a cukorterhelésig.

De őszintén, folyamatos fáradtság, szagundor meg hányinger mellett szerintem sokunknak vannak enyhe (vagy nem enyhe) negatív érzései.

jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első trimeszterben kifejezetten nyomott volt a hangulatom. Masodikra elmúlt. Mondhatnam, hogy a folyamatos émelygés miatt volt, és biztos hogy hozzájárult, de mintha több lett volna. Mintha egy másik világba cseppentem volna.
jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Nem vagy elég rosszul, amíg tudsz ezen gondolkodni.

Nekem nem volt terhességi rosszullétem, viszont kijött az autoimmun betegségem, ami nagyon fájdalmas, teljesen legyengített és ugye, nem szedhettem rá a gyógyszerem, plusz orvos se volt. Rettegtem, hogy elveszítem miatta a gyerekem, mert kilöki a szervezetem, aztán egyéb okból már véreztem is. Mit mondjak? Zombi üzemmódban próbáltam túlélni minden napot. Se a közeli, pláne nem a távoli jövőn nem maradt energiám töprengeni.

jún. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4, megkerdezhetem milyen betegséged van?

Én Chron, de egyenlőre nem vettem negatív változást

jún. 12. 00:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég ritka. Nyilvánosan nem szeretném, de ha akarod, privátban elküldöm.

Egyébként igen, azt mondják, az autoimmunok, meg az allergiák terhesség alatt csillapodnak az immunrendszer gyengülése miatt.

jún. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális amit érzel, én a 6. héttől olyan rosszul voltam, hogy élni nem volt kedvem.

Folyamatos hányinger éjjel-nappal szüntelenül, emellé véreztem, barnáztam, folyton feküdnöm kellett, így nem tudtam a két gyerekemet rendesen ellátni, így kudarc is ért az anyaságomban.

Szörnyű volt és tökre sajnálom, hogy így fogok visszaemlékezni erre az időszakra.


Már a 13. hétben vagyok, kicsit még émelygek de visszajött az energiám, kezd megint szines lenni a világ.


Ne aggódj, ez csak egy állapot, nemsokára jobb lesz!


Kitartás!

jún. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!