Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell abbahagyni a magne...

Miért kell abbahagyni a magne B6 szedését a 36. terhességi héten?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 36+3,már 3 napja nem szedem.A bajom annyi hogy a terhességem felétől lábikragörcsöm van ai nagyon kellemetlen ,este nem is tudok aludni folyton mozgásban van úgy jó vagy ha ráállok és amíg szedtem a magne B6-ot addig nem volt ez a lábgörcs.De a dokim szerint már nem jó ha szedem.
2010. okt. 29. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A Magne B a jóslófájásokat is elnyomja, pedig azoknak fontos szerepük van a méhnek a szülésre való felkészítésében.
2010. okt. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy pont a görcsoldó hatása miatt "kell" abbahagyni, hogy ne nehezítse majd a vajúdást, tágulást.

Ez a hivatalos álláspont.


Én a saját tapasztalatomról tudok neked beszámolni: első terhességemnél én 39+3 naposan hagytam el a MagneB6-ot, addig kb. napi 3-4x2 bevettem (akkor költöztünk új lakásba, pakoltunk, takarítottunk, én festettem ki a gyerekszobát, és ilyen fizikai terhelés mellett nem akartam/mertem abbahagyni.) A babám 39+6 született meg, igaz, hogy úgy "mentem" szülni, hogy a reggeli CTG és vizsgálat után a doki szépen ott marasztalt, mert már bő 2 ujjnyira nyitva voltam, és a ctg is bejelzett. Én viszont semmi fájdalmat nem éreztem. Ez volt reggel 9-kor, délután 4-re megszületett a kislányom, majdnem 4 és fél kilóval. Szóval, nálam nem lassította és akadályozta a szülést egyáltalán :)

Ez persze az én tapasztalatom csak. Mondjuk a Magne b6 nem is tartalmaz olyan sok magnéziumot. Próbáld ki, hogy mondjuk ha napi 1 szemet szedsz, elég-e a lábgörcs ellen.

2010. okt. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem meg nem véletlenül mondják, hogy nem lehet szedni a Magnéziumot, de persze ha hosszú, fájdalmas szülésre készülsz, esetleges fájásgyengeség miatt, akkor megfogadhatod a tanácsot és szedd tovább.


Én inkább Kalcium pezsgőtablettát ajánlanék a lábgörcsödre, napi egy vagy két Kalcium Sandoz biztosan enyhíteni fog rajta.


40 hetes km

2010. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Görcsoldó hatása miatt nem ajánljá, nekem már 34 hetesen mondták, hogy hagyjam abba. Nekem is görcsöl a lábikrám, de nekem nem annyira, hogy ne bírnám ki. Ráadásul az én görcsölésem el is fog múlni a szüléssel. :-)
2010. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!