Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi lehet, es baja...

Szerintetek mi lehet, es baja lenne ha most megszuletne?

Figyelt kérdés
Most vagyok30+5hetes terhes es par napja nagyon rossz a kozerzetem,mint amikor mensi elott van az ember.Tegnap delutan mar ulni sem birtam es le kellett dolnom eleg surum.Ejszaka a combizmom ugy begorcsolt h fel kellett alnom h elengedje a gorcs.Egesz ejjel jojoztam a wc es az agy kozott.Reggel meg a hasam is fajt es mensi szeru gorcsom volt,de nem volt rendszeres....Ma is egesz nap hanyignerem van es faj a hasam alja,le kell dolnom mert szedulok,nem tartanak labaim,es ha most megindulna lenne vmi baja a babocamnak??...Mit gondoltok?
2010. okt. 27. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Fejletlen lenne még a tüdeje..de ne gondolj erre, lehet csak úgy helyezkedik, hogy nyom valami ideget..
2010. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem a pocak növekedésével voltak ilyen gondjaim.Gyakrabban ettem és kevesebbet,telítettségérzésem volt.Hát,még 4-5 hétig bírd ki!

A lábam nekem is görcsölt,szörnyű volt.A végén meg vakartam a torkom,annyira hányingerem volt,égett az egész nyelőcsövem,8 cm-es hajjal lett a lányom.

2010. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem csak a tüdeje lenne fejletlen. Egy 30 hetes magzat még jócskán nem készült fel a külvilági életre. Ez minimum 2 hónap inkubátorral és koraszülött intenzívvel kezdődne, ahol az életéért küzd... Na jó, nem folytatom. Ne gondolj ilyesmire.

Pihenj, ne erőltesd meg magad és ne gondolj semmi rosszra! Mindenesetre szerintem a dokidat amilyen hamar csak tudod, hívd fel. És ha egy hangyányit is komolyabbá válnának a tünetek, menj be az ügyeletre!

2010. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő ellátást kap, akkor már egész jó esélyei vannak. Ismerősöm babája 29. hétre született, nem volt 1 kg, igaz sokáig voltak kórházban, de mára makk egészséges, életvidám kisfiú, semmi maradandó baja nem lett. És ez 4-5 éve volt!


De ezen ne agyalj! Pihenj amennyit tudsz, feküdj sokat, szedd a magnéziumot, és hívdd fel a dokidat!!!!!


Kitartás!

2010. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Én 31+3 hétre szültem ikreket, 1 hónapot töltöttünk kórházban. Ilyenkor már nagy a túlélési esélye a babának.

Nekem is az egyik először a koraszülött intenzívre került, ahol 4 napot töltöttünk, utána irány a koraszülött osztály. A másik babám rögtön a koraszülöttre került. A 2 hónap inkubátor meg hülyeség. Aki nem volt még ilyen helyzetben hogy odakerült a babája, honnan tudhatná? Az 1 hónap kórházi bentlétből, 3 és 3,5 hetet voltak inkubátorban. Igaz kellett egy kis oxigénrásegítés az inkubátortérben, de nem volt vészes.

Amúgy nekem úgy kezdődött hogy teljesen olyan volt mintha nyomták volna a húgyhólyagom, és az olyan kellemetlen érzés volt. Utána meg nagyon fájt már a hasam alja, mire beértünk a kórházba 4 ujjnyi. Gondolhatod. Azonnali császár.

Nah szóval nem rémítgetni akarlak, csak ha megszületne a babád, akkor biztos hogy életben maradna.

Az enyémek ma már szép és egészséges 4 hónapos 5 kg-os babák.

Nálad sem lesz semmi baj!!!!!!!

Vigyázz nagyon magatokra, és legalább még 2 hétig bírja ki a kis manó odabent.

Pihenj nagyon sokat! Vigyázz magatokra.

2010. okt. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*szépek, egészségesek


Utolsó voltam

2010. okt. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tunderiek vagytok,nagyon szepen koszonom a megnyugtato,biztato valaszokat....Szep napot mindenkinek!!!
2010. okt. 28. 07:48
 8/10 anonim ***** válasza:

"A 2 hónap inkubátor meg hülyeség. Aki nem volt még ilyen helyzetben hogy odakerült a babája, honnan tudhatná?!"


Valóban nem voltam még ilyen helyzetben, de napi szinten látogatom a koraszülött intenzíveket és hallgatom a történeteket, hogy ki hogyan került oda. A te történeted csak egy, de azon kívül még van sok ezer. Azért ezt próbáld meg elfogadni, hogy nem vagy egyedül, vannak mások is. Direkt írtam, hogy nem folytatom, mert nem akarom a kérdezőt megrémíteni.

2010. okt. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is annyi idős vagyok mint te, 1 nap van közöttünk. Látom,h. nem fordult komolyabbra a dolog, mert még itt vagy velünk.:) Egyébként tegnap én is görcsölgettem menzisen kicsit, de hál istennek hamar elmúlt. Egész terhesség alatt nem görcsöltem egyszer sem. A múltkor nekem is megfogta a lábam a görcs hajnalban. Szeritnem ezek nem vészes dolgok, hamarosan egyre több lesz belőlük. Ne idegeskedj, minden ok lesz, pihenj sokat.

30hkm

2010. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso,es minden 30-31hetes kismamik,orommel fogadnam ha tartanank a kapcs.min.heti szinten ha ti is ugy akarjatok.Szeretnem tudni kivel mi tortenik stb....
2010. okt. 28. 09:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!