Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden Down kóros baba valamil...

Minden Down kóros baba valamilyen szív-betegséggel is születik?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nem igazán értem miért szűrik a down-kort... Édesek ők is...És ha jól tudom sokkal ragaszkodóbbak, és egy teljesen más világot mutatnak meg nekünk.

Viszont úgy tudom h soha nem magában a down kóraba halnak bele, hanem a vele született szívbetegségbe. Ezért kérdezem h van e olyan dow-n kóros baba aki amellett h downos, semmi más baja. ?


2010. okt. 26. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem minden Downos baba szivbeteg, de sokkal gyakoribb náluk a szivfejlődési rendellenesség, mint a nem Downos babáknál. Sajnos ezen kivül is rengeteg betegséggel társulhat a Down, mint például gyomor - bél fejlődési rendellenességek, látás - hallás problémák, cukorbetegség, allergiák, tüdőproblémák, stb ...

Általánosságban sokkal "esendőbbek", mint az egészséges társaik.

DE: Én is imádom Őket, szerintem a világ legdrágább Gyerekei!

2010. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, még annyit, hogy természetesen van olyan Downos gyerek, akinek semmilyen egyéb betegsége nincsen, de olyan is van, hogy később alakul ki valami probléma, amit összefüggésbe hoznak azzal, hogy Ő Downos.
2010. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sok kívülálló csak azt látja, hogy milyen cukik és szeretetreméltók a Down-os gyerekek, meg ismer esetleg egy-két könnyű esetet.

Sajnos előre senki nem tudja megjósolni, hogy milyen súlyosságú lesz a betegség egy Down szindrómásnál. Lehet, hogy akár teljesen magatehetetlen lesz, vagy csak vegetálni fog, vagy meg sem éri az 1 évet. Szellemileg is lehet majdnem normális IQ-jú, de az is lehet, hogy megreked egy 2 éves szintjén. Barátnőm gyógytornász, ő sajnos rengeteg komoly esettel találkozott már.

2010. okt. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem...

köszönöm hogy válaszoltatok.

Már van két egészséges gyermekem,de sosem értettem h miért szűrik a Dow-n kórt. Mi a férjemmel megtartottuk volna őket akkor is ha Down-osak. De ha emellé az élettel összeférhetetlenségi kockázat is társul akkor a szívük szakadt vlna meg, de csak az ő érdekeit nézve biztosan úgy döntöttünk volna h nem hozzuk a világra...


mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2010. okt. 27. 10:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Tegnapi első és második vagyok.

A Kisfiam Downos, úgyhogy bennfentesként is imádom Őket ...

2010. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!