Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit "kell" mozognia egy...

Mennyit "kell" mozognia egy óra alatt a babának a 30.héttől?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a 30.héttől érdemes, vagy ajánlatos számolni az óránkénti mozgásokat. Aztán lehet, hülyeség az egész, de ezért kérdezem itt meg. Nekem van ,hogy 5 perc alatt vagy 15-ször érzem a babát, meg van, hogy 3 órán át egyszer sem . Akkor ezt hogy lehet így számolni? Vagy hülyeség ez a számolgatás?
2023. dec. 6. 05:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség hát… egyik gyerekemnél sem számolgattam, mert ugyanígy volt, ahogy írod. Volt, hogy egy órát végigficánkolt, aztán órákra kidőlt. Mozogjon rendszeresen, az a lényeg.
2023. dec. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Én sem láttam sok értelmét ,meg a dokim se mondta, csak mondom hátha tényleg kell ezt csinálni.
2023. dec. 6. 06:08
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább nem olvasok semmit sem inkább kikérem az orvos véleményét.33 hetes vagyok sose számolgatom hogy hányszor moccan meg.Van hogy órákig meg sem moccan.És van hogy többször is mozog.Felesleges ezt figyelni.Mig mindennap mozog aktivan teljesen mindegy hány óránként addig nincs baj.
2023. dec. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
18 órát alszik... innentől hülyeség az egész.
2023. dec. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sose neztem :D
2023. dec. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Most voltam a kórházban. Minden fő étkezés után számolnom kell, magzat mozgásokat és ha egy órán belül 10-nel kevesebb, akkor kórház.

Egy hete normál mennyiségű volt a magzatvíz, most soknak találták, ami lehet fertőzés miatt (vettek vért), terhességi cukor miatt (ami nincs) , fejlődési rendellenesség miatt (az összes genetikai vizsgálat a legjobb lett), de sokszor nem tudják megállapítani mitől sok.

Úgyhogy most azért drukkolok, hogy nehogy fejlődési rendellenessége legyen a babának, mikor eddig minden tökéletesen ment a terhességgel.

2023. dec. 6. 13:31
 7/15 anonim ***** válasza:

Hála istennek, eddig minden tökéletes volt, most olvastál valami hülyeséget ami miatt aggódhatsz.


Magyarul eddig minden pöpec volt, most meg számolgathatod a mozgásokat, ami nettó hülyeség mivelhogy 2/3 időben alszik a baba odabent és a tökéletes, problémamentes terhességből hirtelen túl sok magzatvíz lett és fejlődési rendellenesség. Gratulálok, megkérdezhetem miért voltál a kórházban? Hypochondria level999?

2023. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem hátrahajló méh és mellsőfali lepényem volt az első terhességnél.

Az nst-n sem éreztem kb semmit, amikor láttam a görbét felmenni nyomtam egyet hogy ne ültessenek ott 3 órát ( jó azért néha éreztem, de mondjuk harmadát a papirhoz képest).

Ittam kólát, ettem csokit, sétáltam előtte, semmi. Nagy bajban lettem volna ha óránként 10 mozgást meg kellett volna számolnom. Jó ha napi 1et éreztem, de inkább a csuklását.

Kár volt olvasgani, sajnálom, hogy most ezen parázhatsz, mikor eddig minden rózsaszín volt.

2023. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hat mondjuk akkor en nonstop korhazban lettem volna, mert altalaban a kisfiam estefele bulizott. Nappal alig mozdult.
2023. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

7-es! A védőnőm és a dokim tanácsàra mentem be a kórházba, mert mondjuk nem akartam megkockáztatni , hogy a baba keringésével, vagy akarmivel baj legyen és esetleg már csak a halott babát szedjék ki belőlem!

Aztán amúgy most baromira nem érdekel, hogy te mit gondolsz rólam, nekem az a fontos, hogy a baba egészséges legyen és ha ehhez hetente kell mennem be a kórházba ultrahangra meg számolgatni kell a mozgását, akkor azt fogom tenni!

2023. dec. 6. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!