Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hegedű magas hangja árt a...

A hegedű magas hangja árt a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Majd az orvostól megkérdezem, de szerintem hülyének fog nézni..

Hátha van itt esetleg zenész! :)

1 éve tanulok hegedülni. Az e hangon lévő hangok igen hangosak és a fülemet is néha tudja irritálni.

Próbálom a fülemhez tenni a hajam, meg most már fülhallgatóval hegedülök.


Fülhallgatóval kellemes a hangja, egyáltalán nem zavaró.

Feltètelezem a baba így hallja belülről, mint én fülhallgatóval.


Viszont olyan hülye vagyok, hogy bebeszéltem, hogy ártottam neki azzal, hogy a fülemen keresztül esetleg lemegy a hang. Kérlek ne írjatok olyat, hogy az ilyen inkább gyereket se vállaljon, mert nem szeretnék veszekedést. Én is azt gondolom, hogy ilyen nincs, viszont tényleg sokszor játszom olyan darabokat, amikbe már nagyon magas hangok vannak.


Az tény, ha elkezdek hegedülni a baba rögtön szétrugdossa a hasamat.


Abba nem szeretném hagyni a tanulást, mert szeretem és ez az egy hobbim van most, amit tudok csinálni. Ha megszületik a baba már úgy se fogom.


Köszi előre is a válaszokat.



2023. okt. 23. 17:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Első baba? Fiatalnak tűnsz, kérdező. A zene nyugtató, baba élvezi. Nem ártott.
2023. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, első kisbaba. :)

Rátesz egy lapáttal, hogy a nővérem is terhes és mikor otthon vagyok, akkor megszoktam mutatni a családomnak, hogy mit tanulok, testvérem meg elmenekül, hogy ne hogy ártsak a babájának, mert hogy ő nem szereti ezt a hangszert, túl hangos. Számomra ez nagyon fura es én mindig kinevettem, mert az én fülemhez van emelve és azért ez túlzás.:)))


Párommal együtt tanulunk egyébként hegedűn.

Párom más hangszeren is játszik meg énekel, így mi nagyon sokat zenélünk alapból. Én pedig alapjáraton gitárismerettel rendelkezem.


Mindig is meg akartunk tanulni a párommal hegedülni, így kb. 1,5 éve beiratkoztunk. És még pár hónapig tudom kihasználni a sulit:) onnantól pedig autodidakta módon szeretném képezni magam.


Lenyűgöző hangszer, azonban nem gondoltam, hogy a fülemhez emelve igen bántó is tud lenni egy két hang az e húron, főleg, hogy most már fekvés váltással is próbálkozom, így még magasabban is szoktam próbálkozni. És sajnos azért előfordul, hogy szinte fájó a fülemnek, nem vagyok hozzá szokva. A terhesség előtt ilyen gondolataim nem voltak. Meg míg picike volt a baba, akkor sem agyaltam ilyen hülyeségen.


Van hangtompító, amit rá lehet rakni a hegedűre, de nem látom értelmét, mert akkor nem hallom az igazi, valós hangokat.

2023. okt. 23. 17:35
 3/18 A kérdező kommentje:
És egyébként igen fiatal anyuka vagyok, nincs még gyerekem és megbolondulnék, ha megtudnám, hogy esetleg ártok a kis fülecskéjének.
2023. okt. 23. 17:37
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam a neten Angliai vagy amerikai anyukárol, sokadik babával terhes és énekel, gitározik koncertezik. Hány terhes Hollywoodi énekesnő nő volt a világban, és egészséges babája lett. Sok kismama otthon, a fejhallgatót teszi a hasára, és a gyerek jól van.
2023. okt. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a hang nem megy le a füleden át a baba fülébe. Ő úgy hallja, mintha egy medence partján játszanál, ő meg lebukna.

Azt már kevésbé értem, hogy ha a te füledet viszont zavarja, mi a bánatnak nem tanulsz inkább zongorázni :D

2023. okt. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Mojjo ***** válasza:
100%
Hány hónapos a baba? Majd olyan három hónapos kora körültől elképesztő hangerővel és durván magas hangmagasságon fog elkezdeni sikoltozni és folytatja ezt hónapokig :) Szóval a hegedű semmi ahhoz képest, amit a baba maga kiad.
2023. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Lányom furulyazik.

Egész terhességem alatt furulyazott a babának .

Mikor megszületett és sírt,lányom rakezdte,abban a pillanatban abbahagyta a kicsi a sírást.

A mai napig szereti a furulyaszot.

2023. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
61%
Ijesztőnek tartom, hogy a szellemi fogyatékosok szaporodnak. Így is van épp elég bolond. A kérdezonek sem dugnia kéne hanem kényszerzubbony vagy gumiszoba kéne neki. Gyöngyös.
2023. okt. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Mojjo ***** válasza:
70%
Közben látom, hülye vagyok, nem sikerült elolvasni, hogy a baba még magzat. Nem gondolnám, hogy bármi baja lehet így sem :)
2023. okt. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahoz, hogy árts neki nem elég egy hegedű, nyugi. HA egy nagykoncerten közvetlen a hatalmas hangfalak elé állsz az ártHAT, ha huzamos ideig vagy ott (de az hatalmas decibel, az neked is árt. Nem véletlen van a technikusokon hallásvédő füles, már amelyik nem akar évek múlva megsüketülni). A színpadon lévő zenész/énekes anyáknak is egészséges babája születik, mert ott halkabb, mint a hanfal előtt. A te hegedülésed ahoz képest semmi 🙂.
2023. okt. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!