Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérszegénység miatt felkereste...

Vérszegénység miatt felkerestek a laborból sürgősen. Mennyire vészes az érték, a babának ettől lehet baja?

Figyelt kérdés

Természetesen már beszéltem orvossal és védőnővel is, de gondolom tudjátok ki mennyi időt szán az emberre. Viszont kicsit kétségbe estem. A hemoglobinom a 24.heti vérvételen 109 volt (123-153-ig volt a referencia tartomány). Erre se a védőnő, se az orvos semmit sem mondott erre. Sőt a védőnő azt mondta, kifejezetten jó a vérképem. Még a terhes vitaminnal is leállított, hogy sokat híztam.. azóta persze csak magnéziumot meg d vitamint szedtem.

Erre ma (tegnap voltam 36.heti vérvételen) hívtak telefonon hogy sürgősen kezdjek vasat szedni mert vérszegény vagyok. 98 lett az értékem.

Maltofer fol 2x1-et mondtak.

Az orvosom is végülis ezt mondta.

Meg nem értette hogy lett ennyi az eredményem.

Hát nagyon elkeseredtem, hibásnak is érzem magam, hogy hallgattam a védőnőre, mert a többi értékem is szint alatt volt már a 24.héten (vörösvérsejt, hematokrit). Direkt rákérdeztem a vasra.. de mondta hogy nem kell, sőt a hízás miatt kerüljem a vöröshúst.

Magam miatt annyira nem aggódom csak hogy a baba ettől károsodhat-e vagy okozhat-e gondot a szülésnél.


2023. okt. 11. 13:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bajotok, de ez erős túlzás, amit itt írsz. Nagyon sok nőnek van vashianya terhesen, nem kellene ilyen világvégének gondolni, hogy vasat kell pótolnod. Gyakori dolog ez terhesen.
2023. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A ferritined mennyi?

Amúgy a C-vitamin segíti a vas hasznosulásár, annak a bevitelére is figyelj.

2023. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nyugi, nincs itt akkora gond. En is ugy jartam, vegig nagyon alacsonyak voltak az ertekeim, vas is meg hemoglobin is, 105-es hemoglobinnal mentem szulni (vegig ingadozott, volt 90-es ertekem is terhesen).


Szules utan vegul 85 lett, de nem kellett vert kapnom, szedtem a vasat otthon es kb 3 honap mulva mar 125 volt. Sokat szedultem es a hajam hullott mar szules utan 2 hettel (ugye kesobb szokott kezdodni), szoval ezek voltak a tuneteim, de kibirhato volt, elmult. Babanak nincs baja, ez elsosorban az anyukara hat, ha alacsonyabb. Nyilvan ha korosan alacsony, az mas, de itt se errol van szo.


Szedd a vasat es minden rendben lesz, csak fontos, hogy helyesen szedd.

Tehat reggel ehgyomorra (max 2 db keksz vagy egy kis szelet kenyeret ehetsz elotte, de semmikeppen se kaja utan).

Ra minimum 1 orara kavezz vagy igyal-egyel tejes dolgokat.

Magneziumot is kesobb vedd be.

De C-vitaminnal egyutt beszedheted, b12-ot is hozza csaphatsz, az is segiti a felszivodast.

2023. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártam én is, a doki is meg a védőnő is mondta, hogy minden fsza a vérképpel, nem értették, miért vagyok mégis szrul. Egy másik orvos meg mondta, hogy hatszor ennyi magnéziumra és vasra lenne szükségem, a vérképen is látszik. Ráállított egy elég durva adagra, de már egy hét múlva látszott az eredmény a vérképen. A védőnő meg csak hümmögött..
2023. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

11# remélem igazad van.. én bevallom igen, parásabb vagyok, és bár igyekszem túllendülni a dolgokon, de gondolom nem jó vérszegényen szülni menni.

Épp egy ismerős mesélte pár hete, hogy ez volt a gondja és hiába kapott vénásan vasat szülés elött már hetekkel, alig bírt regenerálódni szülés után.. nekem is itt van már az 5 éves kisfiam, és minimális segítség mellett várjuk a babát, nem szeretnék semmi gondot ebből. Önmagában is épp elég egy szülés (legyen akármilyen formában) és a gyermekágy, meg egy kisgyerek, stb..

És tudom, hogy ez általános gond terhesség alatt, kisfiammal is volt valamennyire csökkent értékem, de messze nem süllyedt ennyire, és feltételezem nem hívtak volna egyből a laborból (mert hogy magánvérvételen voltam) hogy sürgősen kezdjek vasat szedni anemia miatt. Feritint kérdezte valaki, az nincs benne a csomagban. De a vörösvérsejt, a hematokrit, egy MCV és egy MCHC elnevezésű érték is határérték alatt van. Nem olvasgattam utánuk, de nyilván ez mind vérkèpző dolog. Szóval annyira nem tapsolok, főleg hogy az orvos szerint 2 hét alatt rendbeszed a dolog, de tulajdonképpen akár holnap vagy jövő héten is megszülhetek ha véletlen úgy alakul..na mindegy. Ráállok ezerrel aztán bízom a legjobbakban.

Minden választ köszönök szépen!

2023. okt. 11. 18:10
 16/19 anonim ***** válasza:
23%

A 3as válaszom miért van lepontozva??

Semmi haszontalant nem írtam...


Amúgy,ha vasat szedsz,tilos a kávé,csoki,tea, tejtermék, teljes kiőrlésű péksütemény. Ezek vannak felsorolva a betegtájékoztatóban.

2023. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem tilos, csak kesobb lehet ezeket fogyasztani.
2023. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

17# nem tudom.. én mindenkinek zöld 👍-t küldtem.

Egyébként köszönöm, itt is írták sokan meg utána is olvasgattam mit szabad enni/inni mellette. Igyekszem ezeket kiiktatni, illetve ha reggel es este eszem majd a vastablettát, akkor csak napközben fogyasztani az általad felsoroltakat.

2023. okt. 11. 19:55
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert butaságot írtál, #3 és #16


Véradás/ plazmaadás során nőknél 120 alatt nem veszik le, férfiaknál 125 ez az érték a vért/plazmát.


Egy rendszeres véradó/plazmaadó

2023. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!