Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 26 hetes terheléses vércukro...

A 26 hetes terheléses vércukrom 6,3 (cukorszirupot ittam,120 perces) lett, az orvosom diétáztatni akar, a védőnő szerint tökéletes. Most akkor kire hallgassak?

Figyelt kérdés
Ha a dokira hallgatok, akkor mégis mit ne egyek. Csak annyit mondott, hogy szénhidrát diéta, mellőzem a krumplit, kenyeret, pizzát, palacsintát. De ezekből alapjáraton alig eszek. Tudna valaki segíteni? Esetleg étrendet ajánlani?
2010. okt. 15. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem jó lett az eredményed! Nekem 6,8lett, de azt mondta a dokim is és a védőnőm is, hogy még éppen belefér. Nem fogtak diétára. Sajna étrendet nem igazán tudok ajánlani neked, de ilyenkor valóban a szénhidrát mellőzését ajánlják. Boldog babavárást neked! 31hkm
2010. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok, 7-ig jó amúhy :) valahol 8-ig ha cukros löttyöt iszol :)a zsemle+tejnél 7 a megengedett :)
2010. okt. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt komolyan nem értem! Ki mondta, hogy 7-ig jó? Annyira nem értem ezt a sok eltérő véleményt, de még az orvosok és a laborosok is más-más határokat szabnak. A WHO (Egészségügyi Világszervezet) szerint a 120 perces terheléses vizsgálat határértéke 7,8, afölött beszélünk cukorbetegségről, terhességnél is. A 6,3 teljesen jó vizsgálati eredmény. Van egy hivatalosan elfogadott eredmény érték, erre még az orvosok is összevissza beszélnek. De ezt általában a nődokik meg a védőnők szokták mondani, a diabetológusok általában a 7,8-at tartják felső határértéknek. Én nekik hiszek meg a WHO-nak.
2010. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy a zsömlésre írtad. Az lehet, de az a vizsgálat 60 perces amúgy.
2010. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 6,2 lett, és gratuláltak a tökéletes eredményhez. A doki is, a védőnő is, a diabetológus is.
2010. okt. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!