Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes a magzat?

Hány hetes a magzat?

Figyelt kérdés

Ahány orvos, annyi válasz…


[link]


2023. jún. 20. 10:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
8. hétig embrió, utána magzat.
2023. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Illetve itt ezt írják:

Az embrionális szakasz tehát nagyjából a 4. terhességi hét végétől a 10-11. terhességi hétig (a fogantatástól számítva a 8. hétig) tart... A 12. héttől már magzat a hivatalos elnevezése a növekvő kisbabának.

2023. jún. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha beírod hogy fetal growth calculator a Google-be, akkor megtalálod, hogy a mért érték (bpd, fl, ac és társai) melyik terhességi héthez tartozik átlagosan/hanyadik percentilisen van.

A "has" itt AC érték akar lenni? Mert a többihez viszonyítva kevésnek tűnik, de én ugye nem vagyok doki, sem a téma szakértője.

Mit mondanak az orvosok?

2023. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat, annyival kiegészíteném, hogy látom van ahol nem kerületet mérnek a hasnál, hanem átmérőt (ez nekem új), úgy pedig logikusan kisebb lesz az érték is.

Egyébként itt egy link az említett kalkulátorhoz: [link]

A 77 mm BPD-t pl 31. Hét környékére teszi.

2023. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

1-2 vagyok!😅🙈

Most láttam a képet!!!😂

Bocsi.

2023. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Na, pont ezért voltam kiváncsi a véleményekre, mert 29 hetet mondott az orvos de ez nekem elég kevésnek tűnik a méretek alapján. Tudom, hogy eltérő lehet de azért csak nem ennyire…😅 A kalkulátorokat én is nézegettem, azok alapján valóban inkább 30-31..
2023. jún. 20. 13:36
 7/19 anonim ***** válasza:

"de csak nem ennyire..."

De, ennyire. Nem véletlenül nem változtatnak már ilyenkor a terminuson, marad az ami a menstruáció vagy a 12 hetes UH szerinti. Olyan szempontból érdekesek már csak a méretei, hogy ne mutasson saját magához képest lemaradást, vagy úgy általában jelentős lemaradást. A legtöbb táblázatban azt is megtekintheted, hogy egy-egy mért adatnál +/- mekkora szórás szokott lenni átlagban.

2023. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A terhességi kort nem a 30 hét körül mért adatok alapján számolják….
2023. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem 30. héten állapítják meg a várt születési dátumot, csak hogy értsd 2 orvos kísérte végig a terhességemet és az elejétől kezdve mást mondanak a méretek alapján…
2023. jún. 20. 14:26
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem iugr-gyanús volt az első babám, és mindig azt mondták, hogy még 2 hét eltérések is beleférnek, a mérés sem tökéletes. Olyan is megesik, hogy a fej a mérések szerint "előrébb jár" akár egy héttel, mint a többi érték.

Arról nem beszélve, hogy itt már a genetika is közrejátszik. A saját dokim megfogalmazása szerint 2 alacsony-vékony szülő ne számítson kosarasra. :)

2023. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!