Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21. hetet tapossuk és nem...

21. hetet tapossuk és nem érzem a baba mozgását, kissé pánikolok! A dokimhoz kb.3 hét múlva kell visszamenjek, de akkor is csak a cukorterheléses beutalómért, ugye akkor már 24 hetes leszek. Szerintetek mit csináljak? Normális ez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát igen már érezned kéne a mozgását ennyi idősen,szerintem menjél az orvoshoz.Ez még az első terhességed?
2010. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem amint tudsz menj el a dokihoz, és ugyanezt mondd el neki.
2010. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lehet h csak nem tudod hogy az már ő...nem? Bocsi a kérdéseért, de nem vagy picit molettebb? Mert akkor még simán ráérsz később is érezni a picit.
2010. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenki máskor érzi meg a babáját. Lehet, hogy te nem tartozol az érzékenyebbek közé. Minden esetre oszd meg az aggodalmad a dokiddal, és pl. kérd meg, hogy csináljatok egy UH-ot. Akkor látod majd, hogy mozog.
2010. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ez valóban egyén- és alkatfüggő. Én a 22. héten éreztem először, hogy mozog a picike, pedig 56 kg-ról indultam (170 cm), most 61 vagyok a 24.hét közepén - tehát viszonylag vékony testalkatúnak számítok. A lényeg, hogy ne pánikolj, idővel érezni fogod :)
2010. okt. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz menj el a védőnőhöz és hallgassátok meg a baba szívét szívhang hallagtóval:) Az majd megnyugtat.

Én vettem egyet itthonra is, ha nagyon pánikolós vagyok akkor azzal meghallgatom.

Nekem 18+4 naposan mozdult meg, de utána napokig nem jelentkezett és én is megijedtem. Most vagyunk 23 hetesek és már annyit mozog, hogy ha szerintem nagyobb lesz, kirúgja az oldalamat:) Szóval ne aggódj

2010. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat, valóban egy kicsit ducibb vagyok, mellső falon tapadó lepény és mivel első baba fogalmam sincs mit kéne éreznem :) Sajnos a doki nem veszi túl komolyan az aggodalmamat SZTK Szívhang hallgatóm van nekem is és amikor már nagyon rákattanok a dologra akkor meghallgatom vele a pici szívemet, és attól megnyugszom, De az nem mozgás :( Mindegy, akkor szívhang hallgatózások közepette kivárom a 24.hetet, de ha akkorra sem mocorogna a pici, akkor nem csak a beutalóért megyek be, hanem megkérem, hogy nézze meg, ha nem akkor pedig áttérek magándokira, ha ingem-gatyám rámegy akkor is :D
2010. okt. 11. 18:33
 8/9 anonim ***** válasza:
A dokim mondta hogy volt olyan paciense aki 23 hetesen kezdte érezni, úgy hogy nem vagy elkésve. De ha megnyugtat akkor hivd fel 1-2 hét múlva a dokid hogy nagyon aggódsz nézzen meg (már ha addig nem történik semmi).
2010. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne izgulj, én a 23-24 héten éreztem elöször igazán. Jo én is meg voltam ijedve de semmi okom nem volt rá.zota egyre jobban ls erösebben nyomkod a bébi :)


33 hetes kismama

2010. okt. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!