Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor menjek vérvételre?

Mikor menjek vérvételre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 hetes terhes vagyok, első baba.

Jövő héten megyek cukorterhelesre, viszont az ellenanyagszűrésemkor a 28. hétre ismétlést kértek az első trimeszterben. A háziorvosom ide adta annak a beutaloját is, viszont azon rajta van, hogy a kiadás időpontjában 23 hetes vagyok. Ebből nem lesz gond, ha a 28. heten megyek? Gondolom, nem kell korábban menni, hiszen okkal kérték a 28. hétre a vizsgálatot. Bocsi, ha hülyeséget kérdezek,de először vagyok terhes, nem tudom, mi hogyan megy. Illetve tudom, hogy sok helyen a kiskönyv elég, de nálunk mindig kötözködnek, hogy vigyük a beutalót, tehát ezt ne is írjátok, hogy nem kell beutaló. Köszönöm előre is a válaszokat!


2023. ápr. 6. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Én az egyikre mennék 24 hetesen, a másikra pedig 28.
2023. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy beutaló nálunk 3 hónapig érvényes, úgyhogy szerintem nem baj, ha 28. héten mész. Bár őszintén szólva nem értem, hogy miért lenne jobb a 28. héten, mint jövő héten. Én lehet, hogy felhívnám az orvost, hogy van - e oka, hogy akkor kell megcsinálni. De én borzasztóan utálom az sztk-s ügyintézéseket, ha neked nem gond kétszer menni, szerintem ebből nem lesz baj.
2023. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első terhességemnél a 24. héten egy füst alatt intéztem, a másodiknál elfelejtődött, úgyhogy a 36. heti labort a 30. héten csinálták. Szüléskor amúgy is újra megszúrtak a vércsoport és a túl régi (értsd 3 hetes) labor miatt.
2023. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom felhívni az orvost, mert ezt a vizsgálatot a központi laboratórium a véradóba küldi, ott csinálják, ott kérték az elsőnél is az ismétlést. De akkor ha érvényes a beutaló, akkor a 28. héten megyek majd azzal a beutaloval ismét. Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 6. 15:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én is utálom az sztk-s dolgokat, nem is nagyon járok, igyekszem a legtöbb dolgot magánban csináltatni, de úgy voltam vele, legalább ezeket a kötelező laborok menjenek akkor a tbre, ha már úgyis annyit fizetek.....de teljesen kivagyok ettől az ügyintézéstől.
2023. ápr. 6. 16:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is pont így csinálom. Egy uh-ot lehet jól vagy rosszul csinálni, azt inkább olyanra bízom, aki tudom, hogy lelkiismeretes, de egy vérvételt nem lehet elszúrni, arra nem fizetek ki 30 ezer forintot. De hogy micsoda nyűglődés van ott minden vérvétel előtt, főleg a kismama ablaknál... Kitartást! :) #2
2023. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk hál Isten rugalmasak és nagyon flottul megy a vérvétel ..


Várakozni sem kell..


Ráadásul 5 percre lakom a labortól🙈

2023. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az előző helyem nekem is ilyen volt. A terhes vérvételen kb azonnal hívtak. Itt meg hosszabb a sor, mint a normál vérvételen, ráadásul egy héten csak egy nap működik, de normál vérvételre meg nem mehetsz, csak a kismama sorba.
2023. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!