Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfáztam, és fáj a torkom,...

Megfáztam, és fáj a torkom, lehet valami gyogyszert szedni rá? Én Strepsilst szopogatok. Ártok vele a babának,10hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi van a betegtájékoztatóra írva?

Én inkább nem szednék semmit, forró tea, méz...

De ha nagyon gyógyszerpárti vagy, akkor TantumVerde... bár én nem hiszek ezekben...

Jobbulást!

2008. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, még nagyon korai a terhességed, én a te helyedben azt nem szedném! Inkább langyos tea, citrom! én bioparoxot használtam, de nem az első harmadban! Vagy még próbáld meg a homeopátiás szereket! Homogene 9, azt hiszem ez a neve!

Jobbulást!

2008. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Homeogene 9 nagyon jó és nyugodtan szedheted terhesen is torokfájásra! Ami fontos, az az, hogy betartsd a szedési útmutatóját, de ez is annyiban, hogy valóban hatásos legyen, mert ártani ez biztos nem árt a babádnak.

Én általában tartok itthon egy kis homeopátiás házipatikát, én is terhesen "szoktam rá" és mivel nagyon bevált, azóta is ezeket használom:

Náthára: Coryzalia

Torok/mandulagyulladásra: Homeogene 9

Köhögésre: Stodal

Vírusos betegségekre: Oscillococsinum (bármelyikkel együtt lehet szedni)


Jobbulást!

2008. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen! Árthatsz! És mielőtt elkezdenél bármit, mindig olvasd el a betegtájékoztatót! Vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét. Na, de komolyra fordítva, én még nem tudtam biztosan, hogy terhes vagyok, amikor megfáztam, és elmentem gyógyszertárba. Előtte pont én is a strepstilst kezdtem el szopogatni, (de csak egy felet) és mikor meghallotta a gyógyszerész, mondta, hogy az nagyon nem jó,nem szabad, se neocitrant, semmilyen szopogatós tablettát. Végül arra jutottunk, hogy jó lesz a mézes citromos tea, és a fokhagyma. Különben is mindig ez a jó. Amúgy se vagyok híve a gyógyszereknek, de én is azt gondoltam, hogy ezek csak ilyen mentolos cukorkák.
2008. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!