Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfáztam egy kicsit. Ha...

Megfáztam egy kicsit. Ha belázasodnék mit lehet bevenni?

Figyelt kérdés
Vagy mit szedjek erre a nyavajás megfázásra? Megállás nélkül folyk az orrom. 24 hetes vagyok!
2010. okt. 4. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

én mikor megfáztam sós vagy kamillás vízzel gőzöltem, sós vízzel gargarizáltam(ez hihetetlen gyorsan elmulasztja a torokfájást) és ezzel csepegtettem az orromba is, jól kitisztított.

E mellett meleg tea, méz, és fokhagyma!A fokhagymát este kenheted kenyérre, de még jobb, ha naponta többször lenyelsz egy-egy darabot, mintha gyógyszer lenne.

Kezd el ezeket minél előbb, nem fogsz belázasodni, meglátod:)előbb kihajtod magadból ezt a fránya náthát:)

jobbulást, 37hetes pocis:)

2010. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehetőleg természetes módszereket próbálj,ám ha 38 fok vagy fölé megy a lázad,akkor azt gyorsan csillapítani kell,mert árt a babának:olyankor panadolt,rubofent lehet bevenni,de reméljük erre nem lesz szükség.Jobbulást
2010. okt. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A paracetamol-tartalmú gyógyszereket mind be lehet venni.
2010. okt. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utána érdeklődtem: Ha belázasodsz, akkor a Panadolt ajánlják, ill. a hasonló összetételű lázcsillapítókat. Algopyrint a 20. héttől rizikós szedni. Valamint akkor érdemes lázcsillapítót bevenni, ha 38 fok körül van. Ha tartós, akkor antibiotikumra lehet szükség. Megfázásra van sokféle régi praktika, gyógyteák stb. De ha maradunk a gyógyszertár és biztosabb módszereknél, akkor esetleg a Bioparox. Ezt meg kell kérdezni pontosan! Előző terhességemnél 2 alkalommal ajánlották (komolyabb köhögés, orrfolyás, torokgyull.). Orrfolyásra jó a tengeri só oldat spray-k (ezt ma mondták a gyógyszertárban, egyik orrcsepp, orrspray sem jó máskülönben).
2010. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Elküldtem a férjemet a gyógyszertárba, kamillatea, hársfatea és c-vitamin kivételével semmit nem adtak! Panadol van itthon, de nem vagyok lázas szerencsére. Vacsihoz megettem egy nagy gerezd fokhagymát, meg hársfateát ittam. Remélem hatnak, bár öröm az ürömben, így legalább nem érzem annyira a holnapi cukros vizsgálaton a lötyi rémes ízét! :)))
2010. okt. 4. 21:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is most voltam megfázva 18 hetes terhesen, napokig csak szenvedtem, hogy kibirom gyógyszer nélkül, majd mikor már felment a lázam, egy gyógyszertárban ajánlották a PARAMAX-t, amire valóban az van írva, hogy terhesen is szedhető. Ezt is csak végszükségben vette le, de hatott, és mégis nyugodt maradtam, hogy nem káros!

Jobbulást!

2010. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség alatt, azt mondta a dokim, hogy kizárólag Algopirint szedjek, ha lázas lennék, vagy valamim fájna. Hát sajnos be is igazolódott, két hétig beteg voltam, torokfájás, nátha... Algopirint szedtem, semmi gond nem volt!!
2010. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!