Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem éhgyomorra 5,1 volt a...

Nem éhgyomorra 5,1 volt a cukrom (ebéd előtt) ebéd után 2 órával 7, 0. Ez jó eredménynek számít, vagy aggódjak?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem értékelhetetlen. Amúgy a terheléses cukor 7,7-7,8 értékig jó, tehát nem kell aggódnod, de a valódi eredményt éhgyomorra kapod.
2010. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

oki, csak épp reggeli után kaptam a vércukormérőt:D

Akkor holnap reggel érdeme lenne ismételnem, szerinted?

Elvileg az 5,1es érték 3 órával reggeli után volt.

2010. okt. 4. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy sima ebéd után 2 órával a 7-es cukor szerintem kicsit sok. (7,5-ig akkor jó, ha előtte tömény cukrot iszol!)

Túl aggódni nem kell, mert nem vészes, de a dokiddal mindenképp egyeztesd, hogy szükségesnek tartja e, hogy diétázz, odafigyelj.

2010. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

MIndenképpen csinálj egyet reggel éhgyomorra, mert a napközbeni cukorérték mindig emelkedettebb a táplálékbevitel miatt.

Reggel felkelsz, megnézed, majd eszel, iszol jó cukros teát, és 2 óra múlva újra megnézed. Ha akkor 7-nél magasabb, akkor szólj a dokidnak, de szerintem nem lesz gond.

2010. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Éhgyomrit nézz holnap,meg étkeés után 1 órával. Az éhgyomri 6-ig jó, az étkezés utáni pedig 7-ig. Ebéd után 2 órával sok a 7. Ne aggódj, mér párszor és ha magas beszélj orvossal.
2010. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. 1 órával utána mérd a cukrod és nem mehet 7.1 fölé. A kettő órás 7-es érték nem túl jó, de néha megesik, ha olyat eszik az ember. A lényeg, ha gyakori a 7 fölötti, akkor kell kozultálni az orvosoddal.
2010. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, holnap reggel újra mérek.
2010. okt. 4. 17:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy picit magas a 7es érték. Én szénhidrát diétán vagyok, mert a 2 órás terheléses cukrom 7,8 lett. A cukor gondozóban a dietetikus azt mondta hogy evés után másfél órával mérjem a cukrom és figyeljek nagyon oda hogy ne legyen 7,0 felett.

37h km

2010. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!