Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 éve szült a barátnőm és 3...

5 éve szült a barátnőm és 3 hetet tévedtek a baba korával kapcsolatban. Manapság ugye ilyen már nem nagyon fordul elő? Mennyire pontosak az ultrahangok? Megbízhatóbb a 4D ultrahang mint a sima?

Figyelt kérdés
2008. jan. 4. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok is általában az utolsó menstruáció első napjától számítja ki a terhességet.Az UH-n is minden baba más.Lehet kisebb v.nagyobb,fejlettebb v.fejletlenebb az átlagosnál ha nem mond az ember időpontot ők is csak fejlettségből és méretből tudják megállapítani a baba korát.Nem értem,hogy hogy tévedtek 3 hetet nem írtad le,de van ugye a koraszülés bármikor és van aki egy hónappal is túlhordja.Jobb a 4D-s ,mint a sima,jobban látszik,de nem az számít,hogy az UH megbízható-e,hanem milyen szakorvos vizsgál vele.
2008. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Naptás szerint20 hetes vagyok,dokik szerint 19.

H a mérés mennyire lehet pontos?A 16.héten mentem AFP beutalóért,és akkor még gyosan megvizsgáltak,majd beutaltak rendes időben.Alacsony lett az eredmény,és egy napig teljesen kétségbe voltam esve,majd kiderült,h elmérték a kicsit és van egy két csúszása,és korán vették le az AFPt(Ez egyébként a 13. héten is megvolt.)Azt az egy napot senkinek sem kívánom.Persze még mindig nem tudni,h mikor fogok szülni,mert az egyik számítás szerint május 21,a másik szerint május 28,da ha a baba késését is belevesszük az nődoki aszisztense szerint kiszámolthoz júni 3.Van miből válogatni,bár úgyis tudom,h akkor fog megszületni,amikor ő meg akar.És nem én vagyok az egyetlen.Nem egy kismama pislogott már rám a váróban,h ez vagy az a baj a hetekkel számolásokkal ebben a kórházban,és notórikusan elmérik a babát.Az UH egyébként a mérvadó a terhesség alatt,és ha jó orvos végzi,akkor baj sem lehet.

2008. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!