Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire pontos az UH által...

Mennyire pontos az UH által megállapított terhességi idő? Mivel a nőgyógyászom azt mondta 7 hetes vagyok, az UH szerint csak 6 hetes. Most kinek van igaza? Melyik a pontos?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az orvosnak mert az utolsó mensi után számolnak de a fogantatás egy héttel később következett be nem félidőben ezért látja 6 hetesnek az uh. De attól még minden rendben van. Tehát 7 hetes vagy.
2010. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, de végül a menzes szerinti idő alapján végezte a vizsgálatokat. Meg a szülés ideje is ez alapján lett kiírva. De ilyenkor még annyira picikék, meg azért az uh sem olyan pontos ám, szóval nincs miért aggódnod!!!

37 hetes km.

2010. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amit a doki számol a mérvadó, mert minden babavmásképp nő! Lesz nálad is amikor a doki által szàmolt korhoz képest nagyobb kisebb a baba! Nekem pont azon a napon született a babàm amikorra a doki kuszàmolta!
2010. szept. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem pl. 9hetesen azt mondta UH-n hogy még csak 8 hetes, aztán a az alapján kezdtem számolni, és a 12. heti UH-n már 13hetesnek mondták, ami naptár szerint stimmelt is csak az előző méret alapján nem, de úgy látszik, behozta magát! :)
2010. szept. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az embrió ebben a terhességi korban mérhető a legpontosabban. Ilyenkor még mindenki babája egyforma, nem mutatja a családi különbözőségeket. Nem véletlenül szokták a 12. hétig meghatározni a baba korát, és a szülés időpontját. Olyan, hogy behozza magát. Pláne ebben az időszakban. Ha az uh azt mérte, hogy 6 hetes a picid, akkor természetesen az uh-nak van igaza. Az utolsó mensitől csak az előírások miatt számolnak, de a legtöbb helyen (hálistennek) már módosítják a szülés várható időpontját az uh szerint mért korra. A te dokid valószínű nem foglalkozik egy hét különbséggel, így te nem 40 hetesen, hanem 41 hetesen fogsz szülni. :-) Vagy majd a 12 hetes uh-n módosítja a szülés időpontját, így szokták.

Ezeknek egyébként sok helyen utána tudsz olvasni, de nekem több nőgyógyász is megerősítette. Czeizel riportjában láttam, hogy valószínű előbb-utóbb be fogják szüntetni a mensi szerinti számítást, mivel ez nem tükrözi a valóságot, és a mai modern uh gépek ilyen kora terhességnél szinte napra pontosan megmondják, milyen idős a baba.

Mekkora volt a mérete?

2010. szept. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elírtam egy sort: Szóval olyan nincs, hogy egy baba behozza magát. Gondolj csak bele, egy aprócska sejt, vagy egy pár mm-es embrió nem nőhet másképp, a méretéből adódóan. Később, a 20. hét körül persze már mindenki babája teljesen más méretű. De most még nem.
2010. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt,kerek 7 hetesen voltam,és 5 mm volt a CRL,doki mondta,6 hetesnek felel meg.Aztán 10 hetesen már 35 mm volt :)Szóval behozta magát,ne aggódj:)))
2010. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6. hét

Megjelenik az embrió, melynek mérete ekkorra 3 milliméter. A szívcső pulzálása már megfigyelhető. Beindul a szikkeringés. A szívfrekvencia 80-90 percenként, de a terhesség előrehaladtával a tizedik hétig fokozatosan 180-190 percenkénti értékre növekszik, majd lassú csökkenést mutat a szülésig. A hatodik hét második felében jelenik meg a felső végtag-bimbó. A hatodik hét végére, a 40-44. napra az embrió akár a 4-5 milliméter hosszat is elérheti.


7. hét

A hetedik héten megjelennek az alsó végtag bimbók és az együregű agy. A szívnek már elkülönült a bal és jobb kamrája, ekkor már 145-öt ver percenként. A felső végtag a 49-52. napon és az alsó végtag az 52-56. napon kezd kifejlődni. A 49-52. napon az embrió 7-10 milliméteres, az 52-56. napra 10-12 milliméter.

2010. szept. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem fix a fogantatás napja, így 6 hét 1 naposan 5,5mm volt a CRL.
2010. szept. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A menstruáció alapján én 10 hetes vagyok, de az uh alapján 9 hetes. Azt mondta az orvos, hogy az uh alapján számított idő a jó, és azt kell figyelembe venni.
2010. szept. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!