Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor es milyen penzek illetne...

Mikor es milyen penzek illetnek meg?

Figyelt kérdés

Veszelyeztetett terheskent a 3.honaptol tappenzen vagyok. Szabikat se vettem ki.

Most 34 hetes vagyok.

Mikor mit kell/tudok igenyelni, mi illeti meg a kismamat?


2022. okt. 2. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Tappénz szülésig, majd csed, gyed. Ha megvannak a feltételek. Utána gyes.

Emellett családi.

1xi anyasági

És családi adókedvezmény vagy havonta, vagy evi 1x visszaigényelve.

2022. okt. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
A csed már a szülés várható időpontja előtt 28 nappal igényelhető
2022. okt. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Erről a védőnőnek illett volna tájékoztatnia, mert vannak helyileg igénybe vehető támogatások is sok helyen. Nálunk például a kerület is ad 60ezer anyaságit, plusz van pár oltás is, ami ingyenes a kötelezőkön felül (rota, bexero). Szóval érdemes őt is kifaggatni.
2022. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Amikor először jelentkezel a védőnőnél, köteles ezekről tájékoztatni és ezt a kiskönyvedbe is dátummal beleírni. Na meg a fizetős szűrővizsgálatokról pl. toxoplazma... Továbbá a 91. napot betöltött terhességről az igazolást kiadni.

Ha nálad ez elmaradt, feltétlenül reklamálj neki vagy a felettesének.

2022. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amiről kevesen tudnak, hogy az anyasági támogatás mellett sok helyen van egyszeri szülési támogatás/kelengye támogatás is. Ez településenként, kerületenkét eltérő lehet, hogy mennyi. A szülés utáni 60 napban lehet igényelni, és a helyi önkormányzatnál lehet érdeklődni róla.
2022. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Védőnő.... nálunk kb én világosítottam fel a védőnőt, hogy milyen vizsgálatokra kell mennem (jó pár ki is maradt, mert ő nem is tudott róla, hogy kellene. De ugyan ez az ellátások is. Semmit nem tudott azokról sem. Egyedül az anyaságihoz odaadta az igazolást és ennyi.
2022. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: attól még hogy nálatok ilyen, az ő dolga lenne. Reklamálj a felettesénél.
2022. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!