Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen kívüli terhesség lenne?

Méhen kívüli terhesség lenne?

Figyelt kérdés
Clearblue-val teszteltem múlt héten akkor 1-2 hetes terhességet írt. Ma teszteltem megint most 2-3 hetes terhességet írt a teszt. Tegnap voltam terhesség megállapításon és az orvos nem látott semmit, csak 14mm nyálkahártyát és 11mm folyadékot a Douglas-ben. 1 hete kellett volna meg jönnie, mensi szerint most lennék 5 hetes terhes, de az előző gyerekemmel is 2 héttel le voltam maradva mindig. Most is ez lenne vagy tényleg méhen kívüli terhességem van? A nőgyógyászom teljesen beparáztatott a méhen kívüli terhességgel el is küldött vérvételre, de még nincs eredmény. Szerintetek?
2022. szept. 9. 14:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nem kell pánikolni. 1 hetes késésnél szerintem még nem feltétlen kell látszódnia bárminek is, főleg ha nem is középidőben fogant a baba, hanem akár pár nappal később.

Szerintem még ne keseredj el. Keress egy másik orvost és hozzá menj 1,5-2 hét múlva.

2022. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Általában 6 héttől látszik, előtte el is mondják hogy nem biztos hogy bármit is látni fognak. Szerintem se pánikolj, 5 hetesen ezért nem érdemes menni, 6-10 hét között ajánlják, mert előtte nem valószínű hogy látszik.
2022. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

A hivatalos ajánlás tünetmentes és panaszmentes esetben (terhességi rosszullétek nem tartoznak ide!), hogy utolsó menzesz első napjától számított 8. betöltött héten legyen a nulladik, azaz terhesség megállapító ultrahang.


Felesleges aggódnod, túl korán mentél. Gondom első baba lehet és nagyon izgulsz miatta.

2022. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Én is 5 hetesen mentem, mert nagyon sok folyásom volt, és azt szerettem volna kezeltetni. Mondtam, hogy egy hete késik a menzeszem, és van pozitív tesztem. Az orvos megvizsgált, de mondta, hogy egyelőre nem érez semmit. Azt mondta, hogy nagyon korai még, menjek vissza 2 hét múlva. Azóta csináltam még egy Clearblue tesztet, ami 3+t írt ki. 1 hetes késésnél valószínűleg még nem látnak semmit.
2022. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
Ezért nem kell 5 hetesen orvoshoz rohanni. Mert baromira nem lehet 5 hetes terhességet látni, utána meg megy a para.
2022. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem az első baba, hanem a második de már régóta vártuk őt is. A nőgyógyászom miért nem mondta, hogy korán mentem? Egyből a méhen kívüli terhességgel jött. Szerintetek normális a folyadék a Douglas-ben? Az előfordul terhességnél is? Már nem emlékszem az első gyerekkel hogy volt, csak arra, hogy ott is azt hittem 8 hetes vagyok és amikor mentem az orvoshoz kiderült, hogy csak 6 hetesnek felel meg. Én nem aludtam egész éjjel folyamatosan ez jár a fejembe, hogy miért mondta az orvos a méhen kívüli terhességet 😢. Megvárom a vérvétel eredményét és ha minden rendben lesz, szerintem orvost váltok és elmegyek 1,5-2 hét múlva UH-ra.
2022. szept. 9. 14:53
 7/20 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy minden rendben legyen! Majd írd meg, hogy mi lett a vérvétel eredménye, és hogy mit mondott rá az orvos!
2022. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

1es vagyok, nekem is volt valamennyi folyadék a hasüregben terhesség elején. A terhesség megállapítása 8 hetesen történt, akkor mondta a doki, következő vizsgálatra 12 hetesen mentem, addigra tejesen felszívódott.

Én a helyedben mindenképp másik orvost keresnék, olyat aki nem egyből a legrosszabb lehetőségeket vázolja fel.

2022. szept. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Teljesen*
2022. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Remelem rendben lesz minden. Megírom majd az eredményt.
2022. szept. 9. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!