Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti lábdagadásra...

Terhesség alatti lábdagadásra használt valaki vadgesztenyekrémet?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ajánlotta, de nem tudom merjem megvenni vagy nem. Véleményekre lennék kiváncsi hogy valaki használta-e ezt vagy más készítményt esetleg?
2022. júl. 14. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bőrgyógyászaton dolgozom. Sok allergiát látunk rá. A dagadást egy krém biztosan nem fogja csökkenteni, hiszen a terhesség alatt a nyirokkeringés és a vénás keringés lassul, ami a dagadást okozza. Ez amiatt van, hogy a baba nyomja az ereket. Ha mindenképpen vásárolsz ilyen krémet, akkor érdemes 3 napig a csuklódon egy kis területen kipróbálni.
2022. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És detralex vagy ehhez hasonló gyógyszerek se segítenének?
2022. júl. 14. 13:06
 3/10 anonim ***** válasza:
A detralexről van irodalmi adat, hogy segíthet, de ami segítség az a kompressziós harisnya. Reggel felkeléskor kell felvenni és este lefekvéskor lehúzni. Nekem a férjem húzta le rólam, mert a hasamtól már nem fértem hozzá. 😂
2022. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kicsit összezavarodtam a kérdésedben, csak dagad a lábad (azaz vizes), vagy visszeres (is)?

nekem kb. 1 hónapja vizesedik a bokám, lábfejem, a visszerek pedig kb. a terhesség felétől vannak. a vizesedésre doki és védőnő is azt mondta hogy természetes nyári terhességnél, nem nagyon lehet vele mit kezdeni, pihentessem polcoljam fel. a visszerekre a védőnő minimum 100denes kompressziós harisnyát javasolt. a doki is ezt mondta. kérdeztem őt a detralexről, azt mondta, hogy szerinte még fölösleges, max ha rosszabb a helyzet. mármint ha nem muszáj, ne szedjek gyógyszert (semmire se), így értem azt hogy fölösleges. de nekem nem is fáj, inkább csak csúnyácska, de nem is változott jóformán mióta előjött. keményebb, talpalósabb napok után volt, hogy reggel kicsit fájt terhelésre, de az gyorsan el is múlt.

2022. júl. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Krém visszérre jó, dagadásra nem. Detralex és kompressziós harisnya. De leginkább több mozgás és az üldögélés kerülése.
2022. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod, ártani nem árt.
2022. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő vizesedésre a dinnyét javasolta.
2022. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dinnye enyhe vízhajtó, viszont nagyon magas a cukortartalma. Jobb az uborka :)
2022. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vizesedésre a sok víz is jó, nem muszáj enni hozzá:)
2022. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Krém szerintem nem sokat ér ilyenkor. Nekem a bokám dagadt. Este és éjjelre felpolcoltam és munkában is feltettem egy dobozra, hogy ne lógjon (ülőmunka) és minden fél órában sétáltam 5 percet. Ezen kívül sószegény étkezés, ha nincs cukor problémád akkor gyümölcsnapok beiktatása. Krumpli, petrezselyem, zeller, répa, ananász, cseresznye fogyasztás is segít. És a sok ivás, mert ha van elég víz a szervezetben, akkor nem tartja vissza. Én esténként csinálok egy lábfej torna sorozatot is. Ebben a cikkben benne van más infókkal együtt: [link]


Nekem 1-2 nap alatt teljesen elmúlt. 28 hkm.

2022. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!