Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha március elejére vagyok...

Ha március elejére vagyok kiirva akkor még ugye vegyek bundazsákot? ! És milyen méretet? 56 bodykból mennyit vettetek? És miből vetettek 56 méretet még?

Figyelt kérdés
2008. dec. 20. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

SZIA!

Gondolom mindenki màskép làtja a ruhàk vàsàrlàsa dolgàt,én kezdö anyuka vagyok,sajàt fejem utàn mentem és igy csinàlom:

Szerintem,igen még szükség lesz a bundazsàkra.

Nem hinném hogy màrciusban màr olyan meleg lesz.

Ne 56-0sat vegyél,hanem 62-68,mert lehet nagyobb lesz,de tovàbb is lehet hasznàlni,ràadàsul a bundazsàkot kitölti még a babàn lévö ruha is!

Body:

Én hetente egyszer tudok csak mosni,gondolom baba mellettz se lesz màsképp,igy vettem 56-os-bol 6-ot,(az böven elég,mert gyorsan nö a baba)

62-es böl ,meg 12 db-ot.

Lehet soknak hangzik,de nem tudhatod naponta a balesetek miatt hànyszor leszel kénytelen àtöltöztetni,és nem hiszem hogy kedved lesz naponta mosni.

Ruhaàk:

56-os-bol vettem 2 rugit,és 3 szettet(nadràg felsövel)

ez 5 darab szerintem elég.

62-68-as bol nekem sok van,kezdésnek tuti vegyél 5 öltözéket,azonkivül meg ahogy pénztàrcàd megengedi.

Bàr én sokat a turiba szereztem be,ezért van sok ruhàm!

Harisnyàbol csak egy darab 56-os,és zoknibol 4 darab ujszülötteknek(egy csomagban volt)

Kissapkàt 2 darabot 0 honaps kortol 4 honaposig jok.

Azonkivül minden zokni,kiscipö,stb 62-e mérettöl felfelé!

2008. dec. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

56-os méretből elég 2-3 body és 2-3 rugi. Inkább 62-es méreteket vásároljál.

Ha véletlenül olyan kicsi lesz a babád, hogy még az 56-os is nagy rá, akkor még mindig lehet neki gyorsan vásárolni.


Bár még csak kéthetes a babám, az a tapasztalatom, hogy nem elég egy napra egy ruha. Inkább legyen több body, több rugi, legalább 10-10 darab szerintem.

És pelenkából is jól vásárolj be. Vettem 16 darabot, de aztán vettem hozzá még 8-at. Elhasználunk egy nap vagy 5-öt, mindig tejes lesz, meg pisis lesz, vagy kakis is időnként.


Ami a bundazsákot illeti, szerintem várd meg, mi újság februárban, nézd meg, milyen idő lesz, mert lehet, hogy márciustól már egyáltalán nem lesz szükség annyira meleg ruhára. Tök béna időjárás van mostanában, sose lehet tudni...


Üdv

2008. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szzia!!

a méreteket ha veszed mindig vigyél aktuális ruhadarabot ami éppen jo a picire. jártam ugy hogy rá volt irva a rugira hogy 3 hónaptól de 2hónaposan nem volt jó neki. az 56os és 62 el is voltak gondjaim. volt olyan 56os body ami nagyobb volt mint a másik márkáju 62-es. Becsapós!!

2008. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon becsapósak a méretezések. Nekünk van olyan 62-es body, ami kisebb, mint egy másik 56-os.

A fiam három hetes volt tegnap és az 56os rugdalózó már egyáltalán nem jó rá, bodyból kb két darab 56-os van, amelyiket még rá tudom adni. Pedig ezekben hoztuk haza a kórházból és akkor még bőven jó volt. Egyébként 3,66 kilóval született a fiam és most van 4,3 körül (centit sajnos nem tudok írni, mert azt nem mérték, de elég hosszú baba).

Szóval 56osból ne vegyél túl sokat, szerintem az is elég, amiben haza akarod hozni a kórházból. Mivel első baba, így én még előnyben is részesítettem az első héten a nagyobb rugikat és bodykat, mert kezdő öltöztetőként ezeket könnyebb volt ráadnom.

Inkább 62-68-asból vegyél többet. Az is mókás, hogy pl ma is egy olyan rugi van a fiamon, ami elvileg 3 hónapos korig jó, gyakorlatilag meg most már végigér benne és van egy olyan érzésem, hogy 2-4 hét múlva már nem fogom tudni ráadni.

Hogy mennyit? Az attól függ, hogy milyen gyakran szeretnél mosni. Én naponta két szettet használok el alapvetően, egyet napközben, egyet éjszaka, pluszra szükség van, ha baleset történik, mint pl kifolyik a pisi, vagy peluscserekor pisil mindent körbe, vagy bukik egy nagyobbat. Szóval 2-3 öltözéket én számolnék egy napra és ezt szorozd be azon napok számával, amennyi két mosás között telik el. Pelusból tényleg elég sok fogy, nekünk 12 darab van, hetente kétszer mosok és mosásra el is fogynak a tiszták.

Én bundazsákot vennék a helyedben, tény, hogy nem tudsz akkorát venni, hogy igazán kihasználd, mert ha olyan méretet veszel, ami az első hetekben épp jó lesz rá, azt sem sokat fogod használni, de ha olyat veszel, ami mondjuk hat hós koráig lesz jó rá, azt sem tudod majd használni, mert nyáron hiába belenő, de nem lesz szükséged bundazsákra...

Ugyanakkor meg márciusban még lehetnek hűvös napok.

Az lenne a legjobb megoldás, ha valakitől kölcsön tudnál kérni egyet néhány hétre.

2008. dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
56-osból nem vennék sokat, mert mi úgy jártunk, hogy 1× tudtam ráadni őket, aztán kinőtte. A második babának már csak 62-est veszek, de megnézem a felhozatalt és ha pici lesz a baba, elküldöm a férjemet v. anyukámat a boltba. Tapasztalat, a Ken.... G... márkájú ruhák a legnagyobbak, a többi legalább 1 mérettel kisebb, hiába az egyforma méretszám. A bundazsákon én is dilemmáztam, pedig április 6-ra vagyok kiírva. Valami olcsó megoldásról gondoskodnék a helyedben, januárban szerintem találsz leértékelve a hipermarketekben, de a kölcsön ruci az előző hozzászóló ötlete lenne a legolcsóbb.
2008. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mondjuk az is lényeges még, hogy mit mond a doki a baba méretével kapcsolatban. Mi aránylag magasak vagyunk a férjemmel (175 ill. 185 cm.), így lehetett arra számítani, hogy a babuci sem lesz pici. Igaza lett: 59 cm, 3.5kg. Így gondolhatod, hogy a 62-es cuccok is csak ideig-óráig voltak jók. A normál pólyát is pikk-pakk kinőtte. Pedig azzal jól be tudtam támasztani féloldalt (sokat bukott) - és mivel téli baba volt, (panel - vacak fűtés) így nem aggódtam, hogy megfázik.
2008. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!