Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes kismami vagyok....

22 hetes kismami vagyok. Rhinospray plus orrsprayt és guttalax cseppet használhatok rendszeresen?

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sztem egyiket se, de dokid mit mond??
2008. dec. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt mondják nem szabad használni, mert bajt okozhat. De erre én is kíváncsi lennék, mert nekem rendszeresen használnom kell orrsprayt, orrsövényferdülés miatt nem kapok levegőt az orromon és olyankor nagyon fáj a fejem. Migrénszerűen.
2008. dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ÉN is úgy tudom hogy orcseppet nem szabad használni, csak homeopátiásat, vagy tengervíz sprayt.

Guttalaxot pedig azért nem, mert görcsöket okozhat. De helyette jó hashajó a laevolac szirup, s azt lehet terhesen.

2008. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hashajtónak jó még (a laevolac-on kívűl) a glicerines kúp. Orrcsepp/spray esetében meg inkább a "tengervizes".
2008. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2 válaszolótól kérdem, Te milyen gyakran és mit használsz? Hány hetes vagy? Én már kipróbáltam mindent de sem a tengervizes sem a levolac nem hatot. Szetm többet árt a babynek ha nem kapsz levegőt, és még WC-ni sem tudsz.Vagy nem így van?
2008. dec. 19. 15:56
 6/11 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Mi még csak szeretnénk babát, de nem sikerült idáig. Sajnos. Nekem azt mondták, hogy nem szabad használni, de a tengervizes nekem sem hatott semmit. De ha babás lennék nem lenne szabad használnom. De azért meg kellene kérdezni a nőgyógyászt. Én is mindig azt mondtam, hogy szerintem a babának rosszabb, ha az anyuka nem kap levegőt. Hiszen az őt is érinti. CSakhogy az orrsprayben meg allergén anyagok vannak, és az veszélyeztetheti a babát. Nekem ezt a patikában mondták. Szerintem mindenféleképpen kérdezd meg a nőgyógyászt, mert az rhinospray orrsprayre nincs ráírva, hogy terhes nők nem használhatják. De te mióta használod? CSak most? Tehát megfázás vagy ilyesmi?
2008. dec. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem a terhességem elején naponta, menetrendszerűen kellett használnom orrsray-t. Adtak tengervizeset, de az semmit nem használt. Minden este kellett, mert különben nem aludtam éjjel semmit. Szóltam a dokinak, több vizsgálat is azt mondta nincs baj. ORVOSSAL beszélj erről mindenképpen!
2008. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én 32 hetes kismami vagyok, brutális náthával már 1 hete :-(

Mindkét orrlyukam totál bedugult, azt hittem, megőrülök, pláne éjjel. A tengervizes orrspray-nek semmi hatása nem volt. Azt mondta a dokim, próbáljam meg a Nasivin csecsemőknek való, leggyengébb változatát. Na, azóta tudok éjjel aludni. Ez az én esetem, Te mindenképp beszélj az orvosoddal előtte, az a biztos!

2008. dec. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Guttalaxot, ahogy semelyik hashajot sem lenne szabad rendszeresen szedni, mivel a szervezet hozzászokik, és aztán már nem csak hogy nem megy nélkule, de egy ido után már nem is fog hatni. De te tudod, mennyire sulyos a gond, hát használd. A glicerines kup vagy a laevolac szirup azért finomabban hat. Probálhatsz inni tobb folyadékot, rostos gyumolcsot, ez mind segíthet.
2008. dec. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2 kérdezőnek: Én sajna régóta rendszeresen használom, csak nem ezt. Ezt csak amióta terhes vagyok. Krónikus orrnyálkahártya duzzanatom van és képtelen vagyok megszabadulni tőle sajnos:( A nődoki nem mondta, hogy nem lehetne és sok helyen ezt olvastam, de persze sokan vannak akik azt mondják nem lehet. De állítólag minimális szívódik fel belőle, csak lenyeni nem nagyon kell...:) A neten is sokat olvastam róla ott is megoszlanak a vélemények, szval nem tom de van akinek sokkal durvább gyógyszereket kell szedni. Mit gondolsz? Te mióta használod? Hány hetes vagy?
2008. dec. 21. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!