Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti hányás ellen...

Terhesség alatti hányás ellen lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés
2022. máj. 23. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Kibírni, kitartást


Cola

Gyömbértea

2022. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Orvoshoz menni, ha súlyos.
2022. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem ertem a masodik valaszolo lepontozasat. Igenis van az a hanyasmennyiseg,ami kiszaradast tud okozni. Pl napi 20 hanyassal,ha egy korty viz nem marad meg benned. Na ebben nekem is reszem volt. Infuzio,plusz kaphatsz ra gyogyszert. De mindenkepp el kell menni,ha sokaig nem tudsz folyadekot sem bevinni a szervezetedbe.
2022. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Gyömbéres tea kinek működik, kinek nem. Én még rosszabbul voltam tőle.

Túlélés, és reménykedni hogy a 12. héten elmúlik mint amit elvágnak.

Cola tényleg csodaszer ilyenkor, én soha nem ittam mert nem bírom a szénsavat, no meg egészséges életmód… gondoltam na persze, majd terhesen fogok elkezdeni pont colát inni :’D

Hát eldobva minden elvem simán.

2022. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Ami még használhat az a citrom, citromos víz,hideg víz, jégkocka. 13.hétig volt iszonyat erős hányingerem, hányni szerencsére csak 1x kellett, de úgy voltam vele sokszor, hogy inkább jönne ki minden, hogy elmúljon az inger. Akkor volt hogy sok citromos hideg vizet ittam, a vége felé már konkrétan citromot nyalogattam, az enyhítette.
2022. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Cola, B vitamin, talán Daedalon szedhető, de ezt orvos meg mondja. Én a gyomorsav miatt is hánytam sajnos. 15. hét óta ritkán van szerencsére hányingerem, de amúgy 13. hétig majdnem végig hánytam, minden nap rosszul voltam.
2022. máj. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

B6 vitamint szedtem, hideg víz kortyolgatva, később hideg kóla, hideg gyömbér esetleg (nekem ez sokára sikerült csak).

Hideg vizes borogatás a homlokra éjjelre is (én állandóan hevültem is, arra is jó volt). Legyezgetés, kézi ventilátor, hogy jobban kapj levegőt.

Keveset enni, sokat pihenni, és a legfontosabb a szagokat kiiktatni (!), ne főzzetek inkább rendeljetek most. Az elején nekem csak a krumpli, rizs, uborka ment.

Engem az öblítő illatától a szappanon és a férjem száján és a saját pisimen keresztül gyakorlatilag minden szag zavart, a hagyma szaga volt a legnagyobb ellenség, de az máig tart. Orrcsipeszt vettem, amit az úszók használnak ez segített egy kicsit, lecseréltem a korábbiakat illatmentes szappanra, öblítőre és mosogatószerre. Ez nagyon nagy segítség volt. Minél kevesebb az inger, annál jobbak az esélyeid. Amit a neten olvastam és bevált hogy reggel felkelés után még az ágyban egy pár szem kekszet elrágcsálni, persze ez is már mikor benned marad egyáltalán valami.

Azért a “semmit nem lehet csinálni, bírd ki”-nél én sokkal többet tudtam tenni magamért csak ki kellett tapasztalni. Bárcsak ezeket mondta volna valaki. Remélem segít másoknak is.

2022. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!