Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kezdett el veletek...

Mikortól kezdett el veletek beszélgetni a párotok a babáról terhességetek idején?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mikor hozta már ő fel a témát. Nálunk mindent meghallgat, de sosem hozza fel, nem hallottam még egy kis tervezgetést se, vagy hogy ő így vagy úgy szeretné...

Meghallgat,de úgy szeretném már, ha ő hozná fel a dolgokat.

Mit tegyek hagyjak neki időt, ne beszéljek róla?

16 hetesek vagyunk, már mozog a szentem, én sokat tervezgetek, és úgy szeretném, ha ő is hozzászólna, nem csak bólogatna....

Nálatok is ilyen nehezen szokott hozzá a gondolathoz?

Másfél évet vártunk a picire....


2010. szept. 15. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj.......a Párod ugyanannyira szereti és várja Őt, mint Te.

Csak tudod ez a férfiaknak nehezebb. Nincs meg az a belsőséges viszony a kicsivel, mint Neked.

Az én Férjem oltári jó apa. Soha semmit nem kellett Tőle kérnem. Magától eteti, pelenkázza, fürdeti, altatja, ringatja, játszik vele. Mindent megtesz értünk, tényleg le a kalappal előtte.

Ám amikor még csak terhes voltam, nekem is sokszor fájt, hogy talán ő nem is várja annyira, mint én.

Dehogynem várta, csak neki kellett az is, hogy vizuálisan lássa, és köztünk legyen a Kislányunk.

2010. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én kerestem ki hogy miből milyet szeretnék és esténként megnéztük a képeken hogy jó lenne-e vagy vessük el.


Amikor hétforduló volt akkor aznap este felolvastam neki hogy mit tud már a baba. Ő is irt a babanaplóba de nem kényszeritettem hogy namármost irjál hanem tudta hol van a napló mindig bejelöltem hogy hol tartunk és ha volt kedve irt bele.


a pocakot ő se nagyon simogatta csak a vége felé.


a vásárlásokat rám hagyta de ha akcióban volt valami és messze volt a bolt szivesen elvitt oda hogy megvehessem bár elég önálló voltam.

szüléselőkészitőre és tanfolyamra nem jött el mert nálunk délután fél egykor kezdődött de mindig elmeséltem miről volt szó.


beszélgettünk olvastunk a szülésről a gyermeknevelésről meg a jutalmazásról és hogy hogyan oldjuk majd meg az életünket akkor készültek a heti bevásárlós és étlaptervezős dolgok is amiket ma is folytatunk mert bevált.


idővel a házimunkákból a porszivózást és a szemét levitelt átvette tőlem ez ma is az ő dolga.


Hát valahogy igy ... semmit se eröltetve de ha valamit magától csinált annak látványosan örültem és igy látta hogy valóban örömet okoz nekem.


Nekik a pocak még nagyon elérhetetlen... nem szabad türelmetlennek lenni .

2010. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Annyira szeretném, ha ő is így lenne, mint én.

És félek, hogy nem normális, hogy ő nem tervezget.

2010. szept. 15. 10:08
 4/11 anonim ***** válasza:

Hidd el tervezget csak nem mondja. Nalunk is en beszelek rola mindig, a parom elismerte hogy o nagyon fel attol hogy beleeli magat, es valami baj lesz. (volt egy vetelesem 6 hetesen, nagyon megviselte) O is tervezget, en meg probalom bevonni, pl a babakocsi egyutt valasztottuk, a kisagyba a matracot egyutt fogjuk megvenni, meg a kis ruhakat is mindig megmutatom neki amiket veszek.

A pasik felosebbek ,akkor hiszik el es nyugszanak meg amikor mar itt a baba. :)

2010. szept. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy a párod is tervezget, de a fériak általában mások, ne várd tőle, hogy magától erről beszéljen.

Általában az ő fejükben ilyenkor a tervezgetés nagy részét más dolgok teszik ki, inkább az időbeosztás, anyagiak, a felelősség és erről meg nehezebben beszélnek.


Legyél vele türelmes, még nagyon az elején vagytok a terhességnek.


Menjetek el együtt 4d ultrahangra, ha megvolt a 18. heti genetikai már. Tudod, a pasik vizuális típusok :D Sokkal közelebbinek fogja érezni őt, ha látja, pláne, ha már a nemét is tudjátok majd!

2010. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk apa előbb tervezgetett mint én. Szinte attól a pillanattól ahogy pozitív lett a teszt.

(Én még nem akartam újabb babát,majd pár év múlva, de a szer mellett valahogy mégis összejött)Én padlót fogtam, Ő nyugtatgat a mai napig,hogy majd meglátod......így-úgy.

"mindennapos" kismama.

2010. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kell idő a pasiknak, hiszen tényleg nincs a babával olyan közvetlen kapcsolatuk, mint nekünk, nőknek. Sokat számított, hogy minden uh-ra eljött velem, láthatta a Picurt, így közelebb került a párom is a terhességhez. S igazából akkor jött rá, hogy baba lesz, amikor elkezdett nőni a pocakom. :) Azóta viszont a pocakom előbb kap puszit, mikor hazajön a párom, mint én. :)

De amúgy a párom is tervezget, csak nem hangosan. Viszont mióta megvettük a babakocsit, minden nap megnézi, megfogdossa, kicsit tologatja is. :) Meghallgatja a babágyra szerelt zenélőt. :)

Szóval egyrészt idő kérdése, másrészt sok pasi nem tudja úgy kimutatni az érzéseit, viszont belül biztosan nagyon várják a kis Manókát!

37 hetes kismama

2010. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést akár én is írhattam volna. Mi 17 hetesek vagyunk, nagyon akartuk a babát mindketten. Most, hogy úton van, kb csak én beszélek róla, a párom csak hümmög, meg olyan ráérősen kezeli. Azért mindig úgy kérdezi, hogy "hogy vagytok", meg ha egyedül elmegyek valahova hozzáteszi mosolyogva, hogy vigyázzak a gyerekére, de pl az ultrahang egyáltalán nem érdekli. Sem az, hogy mocorog. Egy kicsit megnyugodtam, hogy ez nem rendkívüli dolog.
2010. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazán akkor "fogta fel", hogy van valaki a pocimban, amikor először megérezte a kezével, hogy mocorog. Mióta pedig kiderült, hogy lányos apa lesz, már kezdek féltékenykedni, mert már nem én vagyok az édes kicsi hercegnője... :D 21 hetes kismmi
2010. szept. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez férfifüggő,mint tudjuk nem vagyunk egyformák, ők sem. Van ilyen apahoroszkóp,ami leírja kiből milyen apa lesz :)

Bár ez is hülyeség de van ilyen is. Az én párom szinte kezdettől fogva tervezget, de ugyanakkor gondterhelt is hogy hogy fog minket eltartani. Sokszor mikor megyünk nagybevásárolni, ő az aki megfogja a kezem és odahuz a babaholmik közé hogy nézzünk árakat meg hogy mik vannak. Nem terveztük a babát, így hát mióta tudja hogy apa lesz bizony tervezget ezerrel. Lehet hogy ezért van hogy akik már régóta tervezgetik azoknál ugy tünik hogy az apát nem érdekli. Pedig érdekli hisz régóta tervezitek :) Idő kérdése és elkezd majd beszélni róla, mikor már szinte mindenről az apaság fog eszébe jutni. Mikor rád néz majd és nem csak a nőt fogja látni hanem a kismamát :)

Jó babavárást!

2010. szept. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!