Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes tőlem egy lány és...

Ha terhes tőlem egy lány és úgy dönt megszüli de nem szeretném vállalni a gyereket és sehogy se akarok vele kapcsolatba kerülni akkor kell fizetnem valamit a gyerek után? Esetleg gyerektartás?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok a lány pedig 17. Vagy hogy működik ez az egész? Felelősséggel tartozok a gyerek iránt apaként vagy egyszerűen semmisnek vehetem? Tudom elég bunkón hangzik ez de én nem szeretnék egyszerűen tudomást venni róla.
2010. szept. 13. 22:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek 18 éves koráig kell fizetned vagy amíg iskolába jár, a kettő közül valamelyik.

Ez biztos, ezen ne is agyalj.

2010. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fog működni. A lány kérheti a tartásdíj bíróság általi megállapítását amint lesz jövedelmed. Ekkor elrendelik majd a dns-tesztet, amin ha bebizonyosodik, hogy te vagy az apa, akkor perkálnod kell a gyerek 18 éves koráig minimum, de ha továbbtanul akkor addig, amíg tanul. Erre mondják, hogy szívás...
2010. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
23%
Ha lemondasz róla, és nem veszed a nevedre, akkor nem kell fizetned... tudom, mert apu is ezt tette még születésem előtt ... mellesleg, majd kíváncsi leszek milyen érzés lesz neked, mikor már elég érett leszel felfogni azt, hogy van egy gyereked, akit sosem láttál.. esetleg majd megkeres 15 évesen.. majd akkor számolj el vele:)
2010. szept. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

A lánnyal semmit nem beszéltél?

Biztoan oka van, hogy meg akarja tartani!

2010. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
nem biztos hogy meg akarja tartani... én csak attól félek hogy szülei nem e kényszerítik rá hogy tartsa meg... mert ha 17 éves akkor még a szülei engedélye kell az abortuszhoz nem?
2010. szept. 13. 22:49
 16/31 anonim ***** válasza:
2010. szept. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
79%

Tapasztalatból mondom, hogy ebben az egész helyzetben akkor szívsz a legnagyobbat, ha a lánnyal nem egyezel meg, hanem szembefordultok egymással.

Próblj meg vele szót érteni, üljetek le, beszéljétek meg, mondd el, hogy hogyan érzel (ne letámadd), hagyd, hogy ő is elmondja mit gondol az abortuszról vagy a gyermekvállalásról. Szépen kedvesen, nyugodtan, higgadtan. Ha lefeküdtetek egymással akkor vagy szeretitek egymást vagy legalábbis kedvelitek, nem egymás ellenségei vagytok!

Próbálj kedves és megértő lenni, mondd el neki, hogy támogatod az abortuszban, hogy elkíséred és mellette állsz stb.

Tudom, hogy az ember 18 évesen még nem felnőtt, de azért próbálj meg férfi módjára viselkedni és ne úgy mint egy hisztis 12 éves.

2010. szept. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó kérdésedre válaszolva: igen, kell szülői engedély 18 év alatt abortuszhoz. Eredeti kérdésedre válaszolva: igen, kell tartásdíjat fizetned, amint lesz jövedelmed. De azért gondolj bele, akárhogyis csak "becsusszant", mégiscsak a te gyereked! Neked hogy esne, ha a szüleid közül valamelyik úgy döntött volna, hogy nem vesz rólad tudomást, csak mert becsusszantál?
2010. szept. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
hmm hát ez jogos :/ na mind1 remélem az abortuszban meg tudok egyezni vele... de szülei is csak belegondolnak hogy ilyen válságos időkben nem lenne érdemes a gyereket megtartani...
2010. szept. 13. 23:07
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
22:46! Rosszul tudod. Csak akkor mondhat le a gyerekről, ha ezzel egyidejűleg valaki más örökbe fogadja a gyereket. Csak úgy lemondani nem lehet a gyerekről. Ha ez működne, mindenki ezt csinálná és senki nem akarna gyermektartást fizetni.
2010. szept. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!