Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy működik most a szülés?...

Hogy működik most a szülés? Felkell fogadni orvost, es szülésznőt? Vagy csak bemegyek és aki épp ügyeletes annál szülök?

Figyelt kérdés
2022. márc. 10. 14:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

6. Meg a többi…. Én magánkórházban szültem, többet kifizettem mint ti egész terhesség alatt sutyiban, borítékot dugdosva, feketén. 😂

Aki jobb ellátást meg odafigyelést akar az fizesse meg a magánkórházat, ezzel semmi gond.

De ez a régimódi borítékos paraszolvencia übergáz.

2022. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

11es és miért gáz?


Én is magánban szültem, de nem ítélem el azt aki borítékozik. Azt viszont igen, aki arra élvezkedik hogy ő megtehette a magánkórházat, és röhög azon aki fizetne a plusz törődésért de nincs pénze magánra. Hatalmas árrés van sajnos a magán árai és a paraszolvencia között.

2022. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
14%
12. Magyarázni kell miért gáz? 😳
2022. márc. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azt hallom, hogy jobb a rendszer, amióta kiszorították a borítékozást. Érdemes a kórházak facebook oldalain, vagy a saját nőgyógyásztól informálódni. Nincs feszültség az orvosok között, nincs köpködés, hogy "be sem ért időben, még is ő kapja a zsebpénzt", stb. Akárhogy is nézzük, lehet hogy ez volt a természetes, de nem tett jót a munkamorálnak és szerintem undorító, hogy a borítékot elvárja a doki, de mondjuk egy szülésre nem ér be (két barátnőm is így járt, az utolsó 5 percben volt ott a doki kb.).

Én azt sajnálom, hogy szülésznőt nem lehet fogadni, normál keretek között. Ő azért többet van ott a kismama mellett, támogat lelkileg is, jó lenne ha már egy ismerős arc lenne. Ennek ellenére ha már idegenek és az adott kórházban dolgozó orvosok közül is néhányan úgy nyilatkoznak, hogy jobb most a rendszer, annak bizonyára oka van.

Egyébként sok kórház megoldotta, hogy lehessen orvost fogadni hivatalosan. Pl. létrehozott egy kft-t és megbízási szerződéssel 5-600 ezer forintért behívható az orvos szülésre. Kérdés, hogy akkor nem éri-e meg jobban a magánkórház!? De ezt döntse el mindenki maga... Alapvetően a borítékozást én sem tartottam fairnek.

2022. márc. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

12 mindig is gáz volt a csúszópénz. Ez olyan őskommunista szokás.

15 éve nálunk vidéki kisvárosban 40-50 ezer volt a tarifa, a doki alapból bunkó volt. Előre nem kapta a lét, meg sem jelent, viszont pont műszakban volt egy doktornő, aki ingyen is kitette a lelkét.


Utólag ő kapta meg, mint hálapénzt. Mert ugye amit előre adunk, ne nevezzük már hálapénznek, az baksis, kenőpénz vagy csúszó, ahogy tetszik.

2022. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

Azért az, aki nem veszi észre, hogy a fogadott orvos rendszernek mennyi hátránya volt a páciensekre nézve is, az igen csak szűklátókörű.

Tudnék mesélni, nem is keveset.

2022. márc. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt hátránya...

Nem kellett a kórházba várnom semmilyen vizsgálatra. Programozott szülesem volt, elintezte az 1 ágyas kórtermet stb... szóval én csak előnyét láttam.

Most biztos, hogy magánklinikán fogok szülni

2022. márc. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17. Nem csak egyedül te vagy ezen a világon…. Neked lehet jó volt, de az eü ÖSSZES többi résztvevőjének (kismama társaidat is beleértve) hátrányuk származott belőle.
2022. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!