Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy dokihoz járok, s most...

Ha egy dokihoz járok, s most a 22. héttöl kell mennem a magánrendelésére, vezet szülést, de én NEM akarom megfogadni szülés-hez, akkor ez tisztázzam le vele? (Szegeden)

Figyelt kérdés
öszintén én sokallom,s megmondja 60ezer Ft a szülés,s én nemakarok fogadni szülés-orvost,de a 22.héttöl szokta a magánrendelésére hivni a kismamát,ugy mint orvos megvagyok elégedve vele teljesen,oda fizetek én neki a magánrendelésére 6000/alkalom,de nemvagyok köteles nála szülni ugye?????????inkább adok pénzt egy szülés-nönek,az ö munkájukat többre becsülöm!S az épp ügyeletes orvos is köteles levezetni a szülést,s ha valami komplikácio van,beavatkozni,nem????Ti mit gondoltok erröl??????
2008. dec. 15. 14:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én se Szegedi...

Szerintem, ha megmondod neki, hogy nem nála akarsz szülni, akkor megsértődik és nem úgy fog veled bánni ahogy azt te elvárnád!

Én is nagyon kitudok az ilyeneken akadni! A kismamák azok akiknek több mint a fele nem dolgozik így pénzt alig kapnak, ha kapnak valahonan egyáltalán...

Nem elég, hogy több mint 100 000.-be kerül az ha használtan is megveszük azt ami a babának szüksége van, lehúznak minket mindenhol, vitaminok, kaja, blablaaa. Ez nem elég! Azok is lehúznának minket akikben megbízunk és semmit se kapunk!

Ha belegondolunk, egy doki naponta a minimálbér felét megkeresi!!!! Komolyan!!! Ebben nincs a szülési díj!!!

És van képük még elkérni ilyen magas összegeket, ami után nem is adóznak!!!! Ajjj de felháborító!


Én azt mondom neked! Költsd a pénzed a picidre, hiszen ő jobban megérdemli. :)

Az ügyeletes doki köteles ellátni téged, ha meg vagy vele elégedve akkor adhatsz neki 10-20-at, de nem kötelességed!


Tudod a terhességem elején nem volt fogadott dokim, mert nem tudtam kihez mennjek, ráadásul sztk-ból kórházba küldtek (ide-oda).

Mikor lett a terhességem második trimeszterében lett. De csak azért mert senki se tájékoztatott arról, hogy hogyan fejlődik a kisbabám és az eredményekről se. Mindíg én jártam utána az interneten vagy kérdezősködtem!

A fogadott dokim sokat kért alkalmanként, 9000-et. Nekem nincs munkahelyem se ilyesmi, szóval a párom egy fizetéséből vagyunk.

Gondoltam, hogy jó lesz így! De nem! Feleslegesen adtam ki ennyi pénzt a magánrendelésén! Mivel haragszom rá! Ennyi pénzért órákat kellett várnom, hogy bejussak hozzá, az asszisztense meg csak a vállát vonogata! Én nekem kellett mindenről FAGGATNOM! 1 percig láthattam csak a babámat a monitoron. Képért úgy kellett többször szólnom, de így is egy tök rossz minőségűt kaptam. Magától nem volt képes adni!

Ráadásul van még hátra 1,5 hónap a szülésig, erre a továbbiakban nem képes fogadni (most közölte velem), mert elmegy onnan ahol dolgozott. Szóval, most már nincs dokim. Ennyire megbízhatóak...(tisztelet a kivétlnek)



Csak annyit akkartam mondani neked ezel, hogy nagyon fontold meg, megéri e neked vele a magánrendelésen egyáltalán! A kórházban ingyen kötelesek elláttni!

Sok boldogságot! :D

2008. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

1nem szeged:-) : most elolvastalak mindannyiotokat,s nagyon azon vacillálok,ugy összevetve amit irtatok,hogy ha adok is akkor az éppen ügyeletes dokinak amennyire megvoltam elégedve,annyit amennyit gondolok,a varratszedésen,hamarabb neem,szerintem nemfogom felfogadni,helyettem lesz még másik kettö uj kismama,aki fizet neki 60e-et,nemfog csödbe menni szegény!inkább egy szülésznőt,aki télleg ott van mellettem már elötte ha bekell feküdnöm,ő az aki pátyolgat stb....

Utolso válaszoló:köszönöm,az se semmi hogy Teis fizettél 9e-t a szinte semmiért,aért ezis milyen bunkoság,s nem 1-2alkalommal kell menni szülésig,szoval télleg gusztustalan dolgok ezek....nagyon elis vettétek a kedvem,a babó mindennél jobban megéri a pénzt,hogy ráköltsem,s egy igazi segítö szülésznö is megérdemli,akinek 2elég az a 10-15ezer is,s az ügyeletes doki,aki szintén 10e-t ha kap,annak örül,persze ha megérdemli!!!!

Köszyke mindannyiotoknak!!!Sok boldogságot mindenkinek,illetve Boldog BabaVárást!!!! Puszi: 21heteske M

2008. dec. 15. 15:54
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia.Én 2 éve Szegeden szültem most is ott tervezem ha minden jól megy(6 hetes vagyok),végig magánrendelésre jártam.Eszembe nem jutott megkérdezni,hogy vállalja e a szülést számomra logikus volt,hiszen végi követte a kilen hónapot.Az összeget pedig nem kérdeztem,ő nem mondta.Úgy voltam vele ha mondja is a végén úgy is annyit adok amennyit én akarok.Ha mond valamit legfeljebb nem megyek többet hozzá.Nem ő az egyetlen jó orvos.De erre nem került sor,így én úgy gondoltam 20000 elég.Most sem fogok sokkal többet adni mert ott ül.Megkapta a hónapok alatt amit hozzá jártam.Egy két gyerekes anyuka.
2008. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én Vácon szültem. Én végig magándokihoz jártam 7000/óráért. Közben mások világosítottak fel, hogy ugye tudom, hogyha ő "fogadott dokim" akkor azért külön kell fizetni? Én abban a hitben voltam, ha végig hozzájártam, és fizettem rendesen minden alkalommal, akkor abba a szülés is beletartozik.Azt tanácsolták, hogy kérdezzem meg a dokit. Meg is kérdeztem, és mondta, hogy 60000 Ft. Tiszte depis lettem. Egy hónapig azon tipródtam, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy én ennyit nem akarok/tudok fizetni. Teljesen lelki beteg lettem. Alaposan elszúrtam vele a terhességem végét, mert álló nap ezen agyaltam. Végül a következő alkalommal kinyögtem, hogy anyagi problémáim vannak, és inkább az ügyeletesnél szülnék. Azt mondta, hogy semmi gond, de a kórházban szóljak a nővéreknek, szülésznőknek, hogy őt ne hívják be. Így is történt. A kórházban mindenki csak arra volt kiváncsi, hogy miért? Ott kellett magyarázkodnom, hogy nekem a doki munkájával semmi bajom sem volt, emberileg sem volt vele gondom, egyszerűen az anyagiak nem feleltek meg nekem. A vajúdás és a szülés során azt se tudtam, hogy mi történik velem, mert valahogy ott nem ez volt a lényeges. Viszont szerencsémre a szülésznők nagyon aranyosak voltak, az egyik szakmailag is toppon volt úgy éreztem. Neki köszönhetem, hogy a szülésről szép emlékeim is maradtak. Ő ugyanis az orvos tájékoztatásával ellentétben (aki azt állította, hogy még legalább két nap, amíg szülök) megmondta, hogy itt néhány órán belül baba lesz. Ehhez hozzá kell tennem, hogy akkor már nagyon szenvedtem, és az orvos döbbentem nézett rám, hogy mit szenvedek, mi lesz velem a szüléskor, ha már ezt sem bírom. A szülésnél viszont már ő is aranyos volt, sőt a végén megdicsért, hogy ügyes voltam. Szóval nem nagyon tudtam kiigazodni ott az embereken, de tény, hogy az anyagiak nagyon központi dolog. Végül én nem adtam senkinek semmit. A volt magándokim pedig amikor a szülészeten járt benézet hozzánk egy pillanatra... Én ezért azt tanácsolom, hogy amilyen hamar csak tudod mondd meg neki, hogy neked ez nem felel meg, és inkább ügyeletes orvosnál szülnél. Én utólag nagyon örülök, hogy ez a pénz a babára ment. Nem hiszem, hogy a magándokim többet tudott volna tenni a szüléskor, mint az aktuálisan jelenlévők. Könnyű és gyors, és nem utolsósoran szép szülést kívánok neked! :-)
2008. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszyke Nektek is!!!!
2008. dec. 15. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!