Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek előfordulhat az,...

Szerintetek előfordulhat az, hogy valaki a fogantatástól kezdve 287 napra szüljön?

Figyelt kérdés
Elméletben 266 nap a fogantatástól számítva, létezik, hogy valakinél 21 nappal hosszabb legyen?
2010. szept. 7. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha elszámolták a terhességet! Mindig az utolsó mensi első napjázól számítják, de a pontos fogantatás nincs meg! A baba méreteitől függően változhat a terhességi idő meghatározása!Egyébként a terhesség valójában csak 39 hét. Hagyományból számolják 40-nel!
2010. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség átlagos időtartama 266 nap. Tekintettel azonban arra, hogy a teherbe esés pontos dátuma ritkán adható meg, a terhesség hosszát az utolsó vérzés első napjától kezdődő 280 napban, azaz 40 hétben számoljuk, vagyis nagyjából 9 hónap.
2010. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket én is tudom, de tételezzük fel, hogy a teherbe esés ideje ismert, ilyenkor mondják a 266 napot. Ebben az esetben létezhet e 3 hét túlhordás??!
2010. szept. 7. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy tudom, h mostanában nem engedik 10- 14 napnál tovább túlhordani.
2010. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is 14 napnál nem engedik tovább túlhordani.
2010. szept. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy az orvosod mennyire rugalmas ebben. Nálam végig ment a vita két héten ide vagy oda, de végül nem lett probléma, mert szerintük a 38-on megszültem. :o)
2010. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik ilyen. Egy nagycsaládos ismerősöm mind a 3 gyerekét a 42. héten szülte meg. Az egyiket még akkor is indították, pedig ő is tudta a fogantatás dátumát, nem volt elszámolás.
2010. szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!