Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most, hogy csak egy évig...

Most, hogy csak egy évig adnak majd rendes pénzt a babával, ha még a gyed alatti évben terhes lennék újra, akkor megint ugyanabból számolnák a tgyást, gyedet?

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha még a gyed lejárta előtt meg is szülsz, akkor igen.
2010. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Húha! Nem hallottam valamit? Mi az, hogy csak egy évig adnak rendes pénzt?

Bocs az off-ért, de ezt nem értem!

2010. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Egy évig adnak gyedet, ami a bejelentetted után van. Az a több. És a 2. évben már csak mindenki 28500 Ft-ot kap, ami semmire sem elég.
2010. szept. 7. 12:07
 4/19 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: tehát már a szülés utáni 3. hónapban teherbe kellene ahhoz esni, hogy ugyanaz legyen a pénzem alapja? :-/
2010. szept. 7. 12:08
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát erről még nem hallottam, ennek hol lehet utánaolvasni? Vagy hol hallottad? Bocs, de most azért megijedtem!
2010. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
És ez kikre vonatkozik? Mert én utoljára még azt tudtam, hogy vissza akarják állítani a régi rendszert, azaz a 3 évet!
2010. szept. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Vagy ez most megint a régi dolog? MErt akkor, ha volt két év rendes bejeltett munkaviszony, akkor két évig jár a gyed, nem?
2010. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez a jelenlegi dolog. Az adózóna.hu-n van egy kalkulátor, az a mostani rendszer szerintivel számol. Én egy évig ~ 65.000 Ft-t fogok kapni, és a gyerek 2. évében már csak 28.500 Ft-t, ami mindenkinél ugyanannyi.
2010. szept. 7. 12:14
 9/19 anonim ***** válasza:
ilyen szabály nincs, csak az, hogy amennyit dolgoztál, annyit lehetsz majd gyeden. ha egy évet dolgoztál, akkor egy évig kapod a gyedet, biztos azért jött ki ez neked. de ha két évet dolgoztál vagy többet, akkor 2 évig fogod kapni. De állítólag majd ezt is eltörlik és visszaállítják az eredeti rendszert.
2010. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tehát a régi dolog! Akkor no para - legalábbis nekem!! Nem állítottad át a Jogosultsági feltételt - persze, ha volt több, mint egy év munkaviszonyod!!!!!!!
2010. szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!