Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ingadozó TSH, jó FT3,FT4?...

Ingadozó TSH, jó FT3,FT4? Pajzsmirigy terhesen

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt korábban egy missed ab, amiatt nézettem a pm hormonokat gyorsan. Akkor 6,5re felugrott a tsh 4+3hetesen (de eközben már évek óta kezelve volt, jó volt mindig előtte,gyógyszerrel beállítva)


Terhesség előtt: (október 26.)

Tsh: 0,91 mIU/l

FT3: 4,39 pMol/l

FT4: 18,18 pmol/l

Anti-TPo: 482 IU/ml (ez júniusban >1300 felett volt)

Anti-TG 542 IU/ml

Hashimotom van !!!


Terhesen: (11.23.-án a nem várt mensi előtt 4 nappal)

TSH: 0,758 uIU/ml

Ez itt más mértékegység:( más laborban vették le


Terhesen: (11.26.-án a nem várt előtt 1 nappal)

TSH: 2,201 mIU/L

Más mértékegység, de 3 nap alatt sztem óriási a növekedés.


Terhesen: (11.30.-án 4+3 hetesen)

TSH: 2,88 uIU/ml

Ft3: 5,19 pmol/l

Ft4: 14,59 pmol/l (ref.tart. 7,86-14,41)

Anti-tpo még nem érkezett meg, orvoshoz 1 hét mulva tudok menni.


Féltem a terhességem! Korábban nem volt odafigyelve és én nagy valószínüséggel gondolom hogy emiatt nem fejlődött a baba, és lett missed ab.


Mit gondoltok az eredményekről?

Telefonon beszéltem egy dokival (nem saját) ő azt mondta, ilyen gyorsan a tsh nem tud növekedni ez mérési hiba lehet. Hát mégis…


Félek, és aggódok mindig mindig.. nem szeretnék még egy elvesztést..



2021. dec. 2. 05:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mar egyszer el lett mondva, hogy meregetes helyett 30%kal emeld meg a gyogyszered. Nem ertem minek teszel fel uj kerdest, ha ugy sem erdekelnek a valaszok.
2021. dec. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem is kiugrott az első trimeszterben 7 felettire. Szintén hashimoto. Emelt a gyógyszer adagon az Endokrinológusom, utána is mindig 3 feletti volt az eredmény. Eseménytelen terhességből 41.héten szültem egészséges gyereket.

Szerintem és a dokim szerint is túl van misztifikálva a pm betegség és a teherbeesés ill. terhesség közötti kapcsolat.

2021. dec. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Tényleg fölösleges ilyen gyakran nézni, ha nagyon gyakran akarod, akkor is max 4 hetente érdemes.

Egyébként 1 körül kellene tartani terhesség alatt, de nekem végig ingadozott, hol 1 volt, hol 4. A terhesség elején megemelték az L thyroxin adagom és a t3, t4 értékem végig jó is volt, csak a TSH ingadozott.

Érdemes egyébként az endokrinológusoddal konzultálni, hogy mennyi hormont szedj a terhesség alatt, mert a baba 16 hetes korig nem termel magának, de ezt egye endokrinológus tudja beállítani.


A missed ab-ot pedig nagyon sajnálom, sajnos nagyon gyakori. Sok oka lehet, általában valami magzati rendellenesség.

A magas TSH-val (5-10mU/l) valóban növeli a vetélés kockázatát, tehát természetesen érdemes odafigyelni rá, de semmiképp ne pánikolj és ne stresszelj!

Beszélj a kezelőorvosoddal, hogy állítsa be a hormont és, hogy téged megnyugtatna ha gyakrabban ellenőriznétek a TSH, T3, T4- et. De tényleg csak max 4-6 hetente érdemes!

2021. dec. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

De igenis érdekel mások véleménye! Csak azóta nézettem egy teljes képet is, mert fura volt a hirtelen emelkedés! Értem hogy idegesít a kérdés, hidd el engem még jobban a félsz, hogy ne legyen újra baj! És orvoshoz fogok menni, de 1,5 hétnél nem tud fogadni korábban!!! Kösziii


Kedves 2-es és 3-as! Nagyon köszönöm a kedvességet! Tényleg nehéz egyedül nem aggódni… és jó ezeket olvasni, hogy nem feltétlenül van akkora gond.

Próbálom nem stresszesen megélni, de bazira nehéz. 1,5 éve csak “küzdés” ez sajnos.

De köszönöm a pozitivitást! Sikerülni fog !

2021. dec. 2. 07:50
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia.


Nekem október elején 1,8 volt a a TSH-m. November 3-án telszeltem pozitívat. Most november 22-én voltam vérvételre, 3,9 lett a TSH. Én is majd hanyatt vágódtam, még egy hét volt az időpontig az endokrinológushoz, de én az eredmény után felhívtam, mert mint te, féltem. Azt mondta emeljék, mondjuk én magamtól mondtam, hogy talán nem ártana. Mondta, hogy igen, emeljek egy fél szemmel. Pozitív terhességi tesztig 50 mikrogrammot szedtem, utána rögtön emelni kellett 62,5-re, most pedig már 75-öt szedek. Karácsony környékén lesz új vizsgálat, addig ez a dózis van. Nekem olyan 4 hetente nézik. És igen, nálam is csak a TSH emelkedik, a t4 jó (itt t3-at nem néznek, azt nem tudom milyen). Emiatt ez nem pajzsmirigy alulműködés, hanem szubklinikus pajzsmirigy-alulműködés, mivel a t4 jó értéket mutat, emiatt nekem először nem is akartam gyógyszert adni, de a babatervezés okánal fogva rábólintott az endokrinológus. Ami még fontos, amikor felhívtam az endokrinológust, azt mondta, hogy nem kell félni, csakis 10 feletti értéknél okozhat problémát a babánál. Kitartást! 😊🙏

2021. dec. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azért emelkedik a tsh, mert már nem csak a te hormonellátásodról kell gondoskodnia a pajzsmirigyednek, amíg a magzat nem tudja magának biztosítani. Nem ettől tsh-tól lesz baja a babádnak, ez egyáltalán nem olyan egetrengető, hanem ha nem jut neki elég a pm hormonokból. Úgy látom, hogy abból még van elég. Szerintem elég lesz ha másfél hét múlva találkozol az orvosoddal.
2021. dec. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Megnyugtattál! És bízom benne most minden tökéletesen alakul!

Szép napot, és köszönöm a kedvességed :)

2021. dec. 2. 11:10
 8/16 anonim ***** válasza:

A TSH a terhesseg alatt valtozik. Ezert is ellenorzik. Mondjuk nem ertem, miert ellenorzik 3-4 naponta nálad???


Amugy szerintem a uIU/ml matematikailag ugyanaz, mint a mIU/L. Es szerintem meresi hiba is lehetett.

Egyebkent nekem is regota be van állitva gyogyszerrel, mindig jó a TSH-m, legutobb szept. 30an /sima kontroll/ 2,14mIU/L volt, aztan november 18-án /a terhessegem 8. hetében/ 0,87mIU/L , az endokrinologusom szerint tokeletes, es legkozelebb csak januar kozepen vár kontrollra.

2021. dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Megjött az anti-tpo eredményem is, 482-ről 859-re emelkedett. Erre szelént szedek. 2*1-et. Ezt is növelni kell?
2021. dec. 2. 17:51
 10/16 anonim ***** válasza:
Anti tpo-t minek néztek újra? Egyszer magas volt az mindig magas marad. Hogy most 400 vagy 800 tökmindegy
2021. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!