Ingadozó TSH, vagy ennyi eltérés még belefér?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint fél éve derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, kaptam rá először 50mg majd 75mg Euthyrox-ot, így a kezdeti 6 feletti TSH ez idő alatt lement 1 alá, a novemberi vérvétel eredménye már 0,78 volt. Decemberben az ünnepek miatt nem sikerült eljutni a szokásos havi vérvételre, így most csináltattam meg a januárit. Az e havi eredmény viszont 1,62 mIU/L. Nem értem miért lett magasabb, minden reggel beveszem a gyógyszert éhgyomorra, és várok általában 30, van hogy 60 percet is a reggelivel. Normális, hogy megint magasabb lett, ennyi ingadozás belefér vagy lehet emelni kellene a gyógyszer adagon? Nektek folyamatos gyógyszer szedés mellett szokott ennyi eltérés lenni 2 vérvétel eredménye között?

2020. jan. 27. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

az 1,62 még bőven a normális határon belül van, ne izgulj! rá van írva a leletre a határérték is (-tól-ig), nézd meg! Emlékéim szerint kb. 4-ig még totál jó.

A hormonműködést rengeteg minden befolyásolja, nem egy statikus érték! Ne párázd túl! :)

2020. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

… folytatom..

Itt vannak a referenciaértékek:


TSH, T4, T3 normál tartomány

sTSH: 0.300-4.200 mU/L

fT4: 12.0-22.0 pmol/L

fT3: 2.4-6.3 pmol/L


[link]

2020. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, igen tudom hogy így is referencia értéken belül van még, de teherbeesés lenne a cél, ahhoz pedig úgy tudom, hogy az 1 körüli érték a megfelelő :)

(volt már egy vetélésem sajnos, úgyhogy ráparázok, bár akkor még nem tudtam az alulműködésről és 6 feletti értékem volt.)

Akkor ennyi kiingás még rendben van?

2020. jan. 27. 18:11
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekem 2,6-al sikerült a teherbeesés harmadik próbálkozós hónapban. Szerintem ha más bajod nincs akkor simán jó.
2020. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ, gratulálok a babához!

De nem is az érdekel most, hogy mennyi az a TSH amivel a terhesség létrejöhet, mint írtam nálam is összejött 6 felettivel is de nem maradt meg :(

Az érdekelt csak, hogy normális-e hogy megint magasabb az érték úgy is, hogy szedem a pajzsmirigy gyógyszert.

2020. jan. 27. 18:17
 6/11 anonim ***** válasza:

# 3 Bocs, nem is figyeltem, hogy a gyerekes kategóriában van.

Sajnos ezügyben nem tudok pontos infót, nekem 40 évesen derítették ki az alulműködést (16-os TSH), addigra már túl voltam három gyerekszülésen. :)

2020. jan. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Esetleg változhatott a táplálkozásod. Káposztafélék,levélzöldségek főleg nyersen nehezítik a pajzsmirigy dolgát.

De az is lehet, hogy meg kell emelni egy kicsit a gyógyszeredet.

2020. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Ez teljesen jó érték, én egyébként 3,8-cal estem teherbe és ki is hordtam a babát, ha referencia értéken belül van a tsh, akkor nem lesz semmi gond, ez egy eléggé felesleges tulbiztositása a tsh-nak, hogy 1 alatt legyen. Szerintem egyébként nem is lehet ilyen pontosan beállítani.
2020. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami még fontos, hogy ha sikerül a baba, utána megint be kell állítani a gyógyszert, valszeg kicsit többet kell majd szedni. Én 50et szedtem, 6 hetesen emeltük 50-75-re felváltva, így normális az értékem. Szülés után mehetek majd megint vissza. Szóval a megtartáshoz is kell kontrollra járni!
2020. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
2 felett volt nekem is mikor teherbe estem. Maga a betegség nehezítheti a dolgodat, de ha sikerül nem-e miatt fog elmenni. Terhesen sem azért kell figyelni rá. Én voltam genetikai tanácsadáson. Egy bizonyos kreténizmus nevű elváltozást okozhat a gyereknél a kezeletlen pajzsmirigy
2020. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!