Ingadozó TSH, vagy ennyi eltérés még belefér?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint fél éve derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, kaptam rá először 50mg majd 75mg Euthyrox-ot, így a kezdeti 6 feletti TSH ez idő alatt lement 1 alá, a novemberi vérvétel eredménye már 0,78 volt. Decemberben az ünnepek miatt nem sikerült eljutni a szokásos havi vérvételre, így most csináltattam meg a januárit. Az e havi eredmény viszont 1,62 mIU/L. Nem értem miért lett magasabb, minden reggel beveszem a gyógyszert éhgyomorra, és várok általában 30, van hogy 60 percet is a reggelivel. Normális, hogy megint magasabb lett, ennyi ingadozás belefér vagy lehet emelni kellene a gyógyszer adagon? Nektek folyamatos gyógyszer szedés mellett szokott ennyi eltérés lenni 2 vérvétel eredménye között?

2020. jan. 27. 17:42
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Megnyugtattatok, közben az endokrinológusum is visszaírt, hogy ez teljesen jó érték :)
2020. jan. 27. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!