Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mit kéne tennem,...

Szerintetek mit kéne tennem, hogyan csináljam a dolgokat? Gyógyszerprobléma, veszélyeztetett terhesség.

Figyelt kérdés

Kedves Kismamik és Anyukák. A tanácsotokra van szükségem, mert már kétségbe vagyok esve. A történet a következő.

Kb 3 hete elkezdtek fájdalmaim lenni, leginkább szeretkezés közben(ki voltunk éhezve egymásra, hetek óta nem találkoztunk... kicsit megerőltettem magam, fájt a köldökömtől kb 5cmre a pocim, mindkét oldalt), majd sétálástól is fájdalmaim voltak. És a másik amiért megijedtem, hogy nem nagyon mozgott a Babám. Nyugtattak, hogy lehet csak lusta, de az anyai ösztön éreztette velem, hogy valami baj van.

Múlthéten szerdán bementem a sürgősségire, akkor azt mondták, hogy majdnem elvetéltem, majdnem beindúlt a szülés, a placenta leszállt(vagy ilyesmi), és befordúlt a baba is. Akkor javasolták, hogy maradjak ott, de úgy döntöttem, hogy hazamegyek. Kaptam Elevit-et, Magne B6-ot, Duphastont és Amoxacilint(a nemiszervem nagyon viszketett, égett, de folyásom nem volt... akkor valami gombafélére vagy fertőzésre gondolt a doki. A helyzet, hogy szeretkeztünk a párommal úgy, hogy használtunk babaolajat, úgyhogy lehet az volt a baj, mondtam is a dokinak...).

No, de másnap, csütörtökön mégjobban fájt a hasam, így beutaltak a korházba. Ott kaptam este Nospa és diazepam injekciót, reggel csak nospa-t, illetve este clotrimazol hüvelykúpot, augmentin és vastablettát(közbe szedtem az elevitet, magne b6-ot, duphastont, az amoxacilin helyett kaptam augmentint). Közbe kentem odalent Lomexin kenőccsel... A viszketés elmúlt, a Babám többet mocorog, jobban vagyunk szerencsére, bár ágyhoz vagyunk kötve... Már 10 perc séta és fáj is a pocim... Ülnöm és állnom se sokat szabad, csak feküdni.

No, most jön a gondom. Itthonra kaptam kezelést. Elevit, Magne B6, Nospa, Clotrimazol kúp, és Utrogestant(120 kapszula, reggel 2, este 2, de nem mondták, hogy hüvelybe, vagy lenyelni kell...) A gyógyszertár a háziorvos rendelője mellett van. A gyógyszertárban nem volt Utrogestan, ezért mondták, hogy adnak mást, ami ugyanaz, csak más a neve... A doki átírta a receptet, hogy kapjam meg ingyenesen, de a papírra annyit írt, hogy Progesteron. No, így megkaptam az Arefam nevű gyógyszert. Tegnap előtt este bevettem, éreztem, hogy szédülök, de hamar elaludtam, ám tegnap reggel... úgy szédültem mint egy alkoholista... felhívtam a dokimat, és mondta, hogy tegyem be hüvelybe. Este megit bajba voltam, hogy hogy csináljam a Clotrimazol kúppal... No, de feltettem a két Arefam-ot, aztán a clotrimazolt... De ma már nem teszek fel clotrimazolt, ez lenne a 9., de a prospektus azt írja, hogy max csak 12-t szedhetek, úgyhogy azzal le is állok. De az Arefam prospektusa megijeszt. Elvileg csak az első trimeszterben lenne szabad szedni, de én már 26 hetes vagyok!!! Az lenne a kérdésem, hogy kinek higyjek?? Az orvosnak, hogy szegyjem csak, vagy higyjem el a prospektusnak, hogy nem szabad... Elnézést kérek, hogy ilyen alaposan írtam le, de így lehet csak átlátni a helyzetet... Azt se tudom igazán mire kell szednem ezt a hormongyógyszert... Erdélyben élek, Nagyváradon... Beszélek románúl, de voltak dolgok, amiket nem értettem, ezért van a nagy kétségbeesés(ha visszakérdezek, hogy ez mit jelent, csúnyán néznek rám...) meg sok a szakszó is, amit nem értek... Mit tegyek ezzel az Arefam-mal szerintetek?

Féltem nagyon a kisleányom :(

Elnézést, hogy hosszúra sikeredett. Várom a tanácsotokat, és előre is köszönöm!

26 hetes, 20 éves kétségbeesett kismami :(


2010. szept. 4. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Javaslom neked a webbeteg.hu-t, ott szakorvostól kaphatsz választ!

És alapvetően a gyógyszertájékoztatót tartanám mérvadónak...

2010. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért legközelebb az lebegjen mindig előtted,hogy nagyon illetve sokkal jobban vigyáznod kellene a babára a lepedőakrobatika meg nem ráér szülés utánra?Szerintem sokan kibírtuk....nekem fontosabb volt a babám egészsége!Bocs,ezzel nem megsérteni akartalak!!!
2010. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Előző hozzászóló: Igen, teljes mértékben igazad van... csak ezt kicsit nehéz elmagyarázni a páromnak... Nem akartam, hogy finnyásnak, vagy kényesnek nézzen... Mikor sétáltunk, akkor is fájt a hasam, mondtam neki, de kb azt vettem ki a szavaiból, hogy mimózának néz, s ezért nem igazán akartam mutatni neki, hogy fáj... Ezért inkább hallgattam... A doki eltiltott a szextől, de ezek után amúgyis nekem egy életre elment tőle a kedvem...

Amúgy szedem a gyógyszereket hüvelybe... az esti nem folyik ki, de amit reggel beteszek az délre kijön... Pedig egész nap az ágyban vagyok... Nem érzem, hogy valami baj lenne... A Baba mocorog elég rendesen, fájásom ritkán van... de holnap megyek megint orvoshoz és letárgyalom vele ezt a progeszteronos témát. Csak kÍváncsi vagyok, ti minek vagy kinek hisztek jobban, orvosnak, vagy prospektusnak...?

2010. szept. 6. 16:41
 4/8 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, ajánlom figyelmedbe az [link] honlapot, kérdezd meg ezt a dokit, jófej, és max3órán belül szakszerű választ kapsz erre a kényes kérdésre. copy pasteld amit ide írtál, s hidd el sokat segít,
2010. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne a szülészedet,szülésznődet megkérdezni.Elméletileg az orvos nem írhat fel rosszat hiszen terhes vagy.Bár egyszer nekem is rosszat írtak fel.
2010. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 14.53-as vagyok.Nekem a 23. hét környékén nagyon erős görcseim voltam kb. egy hétig ami kisugárzott a derekamba is és nagyon megijedtem de zárt volt a méhszájam és kaptam rá No-spa-t aztán megszűnt de én is csak feküdni tudtam vagy 4 kézláb lenni.Az elején szednem kellett Duphastont.Pedig én nem is voltam együtt a férjemmel.De tényleg vigyázz magadra vagyis magatokra!Pihenj sokat!
2010. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat! Írtam annak az orvosnak a honlapjára, remélem sikerül választ kapjak kérdéseimmre.

Puszi mindenkinek!

2010. szept. 7. 09:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Na láttam, h írtál, s azt is, hogy választ is kaptál. remélem sikerült kicsit megnyugodnod, s pár dolog kitisztult. tedd azt amit ő javasol, mert hidd el sok embernek segített már látatlanba. szorítok neked, hogy minden ok legyen. egy másik erdélyi:)
2010. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!