Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell, mit visztek a...

Mit kell, mit visztek a szülőszobára? Én a Debreceni klinikára megyek szülni.

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én törölközőt tusfürdőt vizet vittem,de lehet hogy ez kórházanként változik,hogy mit lehet bevinni.

Könnyű szülést!

2010. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én 10 hete szültem ott és nem otthonról mentem:(((Így semmit nem volt idő vinni!De mindent adtak!
2010. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, én is ott szültem, a vajúdóba nem vihettem be semmit, elzárták még a telefonomat is a csomaggal együtt..de azt én kiszedtem:) Viszont ha elfogadnál pár tanácsot az jó lenne, a babának adnak majd popsitörltőt vagy vattát a letörléséhez és pelenkát is, de nagyon keveset, és többen lesztek egy szobába tehát hamar fogy, otthonról mindenképpen vigyél magaddal popsitörlőt és pár darab pelust, hogy ne kelljen a nővér után rohangálni, hogy adjon. vigyél még textilpelust..jó etetés után büfinél, vagy neked amikor csorog a tejed bele bugyolálni a cicid. Vigyél popsikrémet is, cumit ha akarod, hogy cumis legyen, én akartam jót tesz a szopási reflexnek..nekem úgy alakult,hogy nem tudtam szoptatni, lezavartak a gyógyszertárba ami a klinika területén van, hogy vegyek magamnak bimbókiemelőt és próbáljuk meg azzal..nem volt kellemes szülés utáni nap levánszorogni oda, tehát azt is vigyél szerintem, mindenre fel kell készülni. Végül is sajna nem sikerült azzal se, így hoztak neki anyatejet, de mindig nekem kellett szólni, három óránként rohanni a tejért. Legyen nálad fényképezőgép:) és még egy jó tanács, ha megteheted anyagilag fizess magán szobát, már előre rendeztesd le amikor tudod ,hogy indul a szülés..lenne saját fürdőd, wc-d, nem olyan dárga, de megéri, amikor én szültem foglalt volt mind, és beraktak közösbe és az a baj, hogy nem tartják be a házirendet és bármikor beengedik a látogatókat és azok ellepik azokat a kis szobákat, nem tudsz nyugodtan pihenni, szoptatni stb.
2010. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11.17 vagyok, még annyit, hogy a közös wc-undorító volt, a cigányasszonyok oda jártak bagózni, és hagy ne mondjam milyen mocsok volt benne..
2010. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én vizet vittem fel, telefont (ami a konkrét szülés alatt apánál volt), zoknit (bár tél volt). Törölközőt adnak (fent le kell zuhizni), tusfürdőt is.

Nekünk elég volt a pelus amit adtak, de popsitörőt vittem, krémmel nem kentem (még akkor, mert mondták a nővérek, hogy a johnson-os törlő eleve krémes). Ja, a dm-be lehet kapni pelenkázóalátétet (eldobható), engem párszor megmentett (vagyis az ágyam, mert tuti akkor pisilt, amikor levettem cserélni a pelust-lány egyébként).

A budi tényleg undi, de oda is vittem wc-kendőt (szintén dm). És nem muszáj fizetned a magánszobáért, ami az egyik folyosón van, abba van wc/zuhi, és ingyen van.

2010. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én wc papírt vittem,zsebkendőt,telefont,fényképezőt,hajgumit,bugyit,óriás tena betétet,meg az irataimat,ja meg szőlőcukrot.
2010. szept. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia 11:17.


Valóban nem vihettél be semmit a vajúdóba még a telódat sem, én még ilyet nem is hallottam?Debiben szültél a klinikán?


Egyébként köszönöm a válaszaitokat sokat segítettetek!

2010. szept. 4. 14:25
 8/9 anonim ***** válasza:
11.17 vagyok..sajnos velem a férjem nem volt ott, mert amúgy nála lett volna a telefon, de külföldön volt:( amikor megérkeztem a szülőszobára akkor adtak rám kórházi cuccot és a táskámat bezárták egy szekrénybe, de én levadásztam a takarítónőt és kiszedtük a telót, elvileg mobil nem lehet nálunk mert zavarja a gépeket:) de ez hülyeség, viszont anyós a kórház vonalas telefonján fél óránként zargatott, állandóan le az ágyról oda a telefonhoz, hiába kézi készülék és hordozható nem hozták oda:DD amikor meg megszültem és az őrzőbe voltam akkor már lehetett használni.Még valamit, reggel tízkor kerültem be akkor meg is kaptam a beöntést, és utána még kaptam ebédet és vacsit is, mondtam nekik, már kaptam beöntést azt mondták nem baj egyek csak kell az energia. Amúgy ha a párod veled tud lenni szülés alatt akkor mindenképpen legyen nála víz vagy valami kis dobozos itóka, a szülőágyon már nem lehetett inni, de nagyon kiszáradtam és nem adtak vizet..pedig ha egy kortyot is ihattam volna közben akkor hamarabb végeztünk volna, amikor varrtak már össze akkor szánt meg a takarítónő és hozott nekem egy pohár vizet.
2010. szept. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt bocs:) igen debibe szültem a klinikán, és tök jó volt, mert az üvegfal melletti vajúdóba raktak az ágyból végignéztem az aznapi összes szülést..mint a moziba:) két szülőágy volt abba a terembe, volt, hogy egyszerre mindkettőbe szültek, csak az volt kellemetlen, hogy miután én kerültem sorra a helyemre beraktak egy anyukát, akinek a férje mikor szültem még fel is állt, hogy jobban lássa ahogy szülök:))az egyik anyuka meg kérte, hogy engedjenek neki a kádba vizet mert elvileg van rá lehetőség, a kád adott , szóval ott akart vajúdni..de nem engedtek vizet mondták neki, hogy ez nem welnes száló:)) pár éve volt ez már lehet azóta változtak a dolgok nem tudom, azt sem tudom, hogy azóta van e még az, hogy a kispapáknak vagy aki veled akar lenni szülésnél fizetni kell e még ötszáz forintot a lábravalóért és a köpenyért, sapiért mert akkor ez volt, egy apukát szintén a takarítónő mentett meg mert a melóhelyről jött a feleségénél beindult a szülés és nem volt nála egy fillér sem, és nem engedték be amíg ki nem fizeti az ötszázat, de a t.nő kifizette:)
2010. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!