Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vizsgálatok vannak...

Milyen vizsgálatok vannak most a kismamáknak? Hány hetesen van az első vérvétel?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 08:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen mentem először nőgyógyászhoz, ő uh-ra küldött hogy bebizonyosodjon a terhesség (9hetesen),onnan a védőnőhöz,akitől megkaptam a gondozási könyvet meg hasznos kiadványokat a terhességről. Ő megmérte a sulyomat, a vérnyomásomat, vizeletet is ő nézi. Ő elküldött belgyógyászati vizsgálatra (EKG és vérnyomás). 12 hetesen az első genetikai ultrahang volt, ott mindkét karon vérnyomást mértek és megkérdezték hogy szeretnék e down-kór szürésen részt venni ami vérvétellel és vizeletvizsgálattal jár. De ez nem kötelező és lehet hogy máshol fizetős, természetesen igen mondtam. Az eredményt interneten is meg lehetett nézni, mielőtt még papiron megkaptam volna. Aztán 16 hetesen vérvétel AFP (itt vesznek több vért de annyira nem vészes) 18 hetesen pedig a második genetikai ultrahang. És itt tartok én most 19 hetesen. Persze nőgyógyász havonta 1szer, bár ő nem vizsgál nagyon feltesz pár kérdést és aláírja a kiskönyvet, védőnőt kicsit gyakrabban látom hisz itt a rendelője mellettem, de elvileg havonta egyszer végzi el a már fent emlitett vizsgálatokat.
2010. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
A belgyógyászatra kíváncsi vagyok, hogy most lesz e nálunk, mert itt még egyik terhességemnél sem küldtek oda. Down szűrés nekem biztosan lesz a korom miatt, de még nem tudom, hogy vérvételes, vagy (nekem utazós) hasból vevős. A 12 heti UH-ra már meg van az előjegyzés.
2010. szept. 6. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!