Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megszüntetheti a munkaviszonyo...

Megszüntetheti a munkaviszonyomat? Jár-e végkielégítés? ( 9. éve dolgozom nála) fordulhatok-e munkaügyi bírósághoz, ha meg akarja szüntetni a munkaviszonyt?

Figyelt kérdés
2010. 07.31. ig gyes-en voltam, majd 2010. 08.16-tól táppénzen vgyok a 2. gerekkel. A munkáltató kéri, hogy levélben kérjem a 15 napon lefedésére a szabadságom kiadását. A terhesség tényéről tudomása van.
2010. szept. 2. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért gondolod, hogy meg akarja szüntetni a munkaviszonyod? Van 15 nap, amikor nem voltál már gyesen, és nem voltál még táppénzen. Bementél dolgozni? Mert ha nem, akkor jogos, hogy szabadságot kell kivenned erre az időszakra, még rendes is, hogy így utólag nem von felelősségre, hogy mégis hol voltál ez alatt a 15 nap alatt, hanem engedélyezi a szabadságodat utólagosan. Különben nem tehet ki, védve vagy, de tényleg, miből következtettél arra, hogy ki akarja rakni a szűröd? Mert a fentiekből nem ez derül ki. Boldog babavárást!
2010. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha tudják, hogy terhes vagy nem rúghatnak ki! lehet csak azt nem akarják, hogy a szabadság felhalmozódjon.
2010. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljesen evidens, hogy a köztes 15 nappal valamit kezdeni kell, nem is értem, Te ezt hogy gondoltad??? Az egy dolog, hogy nem mész be dolgozni, de a jogviszonyodat valahogy akkor is "le kell papírozni".
2010. szept. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem akarja megszüntetni a munkaviszonyodat.

Ahogy előttem is írták, 15 napod lóg a levegőben, se fizetés nélküli szabadság, se táppénz, se semmi, teljesen logikus, hogy rendezni kell a helyzetet.

2010. szept. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Természetesen kérned kell a 15 napra a szabadság kiirását.

Mégis hogy gondoltad, mit kezdjen a hiányzó 15 napoddal, ha dolgozni se mentél be meg táppénzen se voltál???

Munkaképes voltál (hiszen nem voltál táppénzen), nem mentél be dolgozni.

Ha nagyon kekeckedni akarna, akkor szó nélkül felmondana és a munkaügyi biróság se tudna nagyon veled mit kezdeni, 15 nap nem dolgozás bőven elég indok egy rendkivüli felmondásra, amit terhesen is megtehet a munkáltató.

Szóval gyorsan irasd ki a szabadságodat arra a 15 napra.

2010. szept. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Az tudom, hogy le kell fedni a 15 napot, nincs is ezzel gond. A gond az,hogy rossz anyagi helyzete miatt szeretné ezalatt a 15 nap alatt megszüntetni a munkaviszonyt.Ezt lehet-e?
2010. szept. 3. 14:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Így már érthető, ezt nem írtad az elején. Nem szüntetheti meg, mert a baba fogantatásától védve vagy.
2010. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérd levélben a szabadság kiadását, és írd bele ugyanebbe a levélbe, hogy jelenleg is babát vársz, így nem tagadhatja le utólag, hogy tudott róla. Egyébként visszamenőleg nem szüntetheti meg a munkaviszonyodat, tehát nem dátumozhatja vissza a felmondást pl. aug. 10-re. Ha mégis megszüntetné, akkor fordulhatsz Munkaügyi Bírósághoz, mivel védett munkavállalónak számítasz. A bíróság arra fogja kötelezni, hogy állítsa helyre a munkaviszonyt és még a perköltséget is viselheti. Szerintem ezt pendítsd meg neki, hogy elkerülhesd a hercehurcát...
2010. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 4. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!