Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit szokás adni szüléskor...

Mennyit szokás adni szüléskor a dokinak? Fogadott, vagy ha nem? Pesten mi a szokás? 13-heteske. szülésznö?

Figyelt kérdés
2008. dec. 11. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a fogadott orvost ha behívod akkor illik adni, mert miattad kel fel éjszaka közepén esetleg. valaki megmondja de olyan 30 ezertöl a csillagos égig terjed. ha nem fogadsz és az éppen ügyeletes dokinál szülsz akkor pedig semmit. mivel a pénzt mikor elmész a korházbol adnád neki így hátrányod már elötte lenne belöle. így feleseleges egy ügyeletes orvosnak pénzt adni.
2008. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Székesfehérváron szültem. Volt fogadott dokim és 30000 adtam. Volt fogadott szülésznőm annak 15000 adtam.

Minden nap bejöttek 2-3 szor megnézni, szerintem meg voltak elégedve a pénzzel.

2008. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten szültem a dokimnak 40 ezret adtunk majdnem 4 éve

( magánrendelésre jártam), a szülésznőmnek 20 ezret.

2008. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
doki 60 szülésznő 30-at kapott első babánknál 2 éve.Örültek.
2008. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézem az elöttem írokat és irigykedek. Nálunk dunaújvárosban a doki közli, hogy mennyit kér, ha felkérik, és ez az összeg: 150.000,- nekem ennyim nincs. Ha van is akkor inkább a babára költöm. ÉN nem tudom mit képzelnek magukról. Ennyit elkérni! Gondoljanak már bele mennyibe kerül egy babakocsi, babaágy stb.

Felháborít

7 hetes kismama

2008. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

16:42-es igazad van!

Az a doki akinek van képe olyan sokat elkérni az nagyon szégyelje magát. A kismamáknak több mint a fele nem dolgozik, vagy munkanélkülin van, vagy táppénzen. A lényeg az, hogy a kismamáknak nincs sok pénzük!

A pénzt a kisbabára kell költeni, nem pedig a nagyképű dokikra! Borzalmas, hogy egyesek mit nem képzelnek magukról! Én úgy gondolom, hogy a 20.000.- az pont megfelelő ha nincs fogadott dokid, (ha meg vagy vele elégedve)!


Ha pedig van fogadott dokid akkor viszont számítani kell arra, hogy ő bejelenti a tarifáját.



Általában az aki a magánrendelésre jár, az az alkalmanként elkért összeg 10x-sét fogja fizetni. Erre kell számítani! Ha pedig a fogadott dokid császároz akkor ahhoz az összeghez számolj hozzá + 20.000.-et.


Ha most valaki belegondolna,hogy a doki havonta kap fizetést és nem keveset. Ehez hozzájön a kenőpénz + a magánrendelésen elkért magas összeg + a juttatások és + a szülésidíj.

Nem érdekel, hogy lepontoztok!!! De ha csak abba gondoltok bele, hogy egy nap alatt milyen sok pénzt tudnak így megkeresni ha még a fizetésüket nem is nézzük.

Nem túlzás egy kicsikét 100.000-ket elkérni csak a szülésre?

Ja és nekem senki se mondja azt, hogy megérdemli mert olyan rendes és aranyos volt vele a doki.

Az én kisbabám is aranyos, ezért költöm rá a pénzt, hogy amit csak tudok megadjam neki.


Szóval túlzásba se szabad esni! :)

Sok boldogságot!

30 heteske

2008. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!