Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Panadolt lehet szedni az első...

Panadolt lehet szedni az első trimeszterben? Azt olvastam hogy nem. 10 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2021. júl. 3. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Ez viszonylag új infó a téma kapcsán.

2021. júl. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a cikk nagyjából miről szól? Nem tudok ennyire angolul sajnos.
2021. júl. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
inkább ne
2021. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez megosztó kérdés.

5 éve lehetett (a lányomnál)

Ravaly már azt mondta a dokim h nem (valami friss kutatásra hivatkozva)

Nagyon migrénes vagyok.

Én már a lányomnál se vettem be (tudtam h úgy se használ, szóval csak pazarlás)

2021. júl. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Pár éve még lehetett. Nekem a doki és a gyógyszerész is azt ajánlotta.


De ha vakcinát be lehet adatni terhesen, egy fél Panadol már meg sem kottyan.

2021. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Az angol cikk erről szól:


[link]


És köszi hogy van aki szerint nem hasznos a válasz. ;) Sokkal hasznosabb egy rakás laikus tapasztalata. Sztem aki azt írta, hogy hasztalan a válaszom annak üzenem hogy a cikk alján lévő szerzőknek is köszönjük meg a munkát.

2021. júl. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván minden gyógyszernek megvan a maga kockázata. Viszont adott esetben annak is lehet, ha nem veszed be. Nekem a védőnő azt mondta, hogy láz esetén mindenképp kell a gyógyszer, mert a láz jobban árt. A harmadik trimeszter elején meg fogfájásom volt, hétvégén, így sajnos 2 napig tartott mire a fogorvoshoz eljutottam. És akkor is vettem be, azért is, mert a baba is megvadult a hasamban, mikor nagyon fájt. A stresszhormonok se tesznek jót neki. Ez valószínűleg migrénre is ugyanúgy áll.


Abban a bizonyos kutatásban pedig világosan le van írva, hogy a szerzők ez alapján még nem javasolják a terhességi gyógyszerajánlások módosítását. Az amúgy se derül ki belőle, hogy itt maga a paracetamol-e az okozó - az is elég ehhez az eredményhez, ha az autista/ADHD-s anyáknak gyakrabban fáj a feje. Továbbra is akkor szabad bármilyen gyógyszert bevenni, ha az előnye meghaladja a kockázatát. Ez a panadolra is vonatkozik.

2021. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!